Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Uroczyste otwarcie Szkoły Letniej <span lang="en">EIT Culture&Creativity</span> w Krakowie

Uroczyste otwarcie Szkoły Letniej EIT Culture&Creativity w Krakowie

11.07.2023
10 lipca w auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta inauguracja organizowanej w Krakowie szkoły letniej, która jest pierwszym, pilotażowym działaniem edukacyjnym nowo powstałej Wspólnoty Wiedzy i Innowacji (KIC): EIT Culture&Creativity.
więcej o Uroczyste otwarcie Szkoły Letniej EIT Culture&Creativity w Krakowie
Prof. Adam Kanigowski współautorem artykułu w "<span lang="en">Annals of Mathematics</span>"
osiągnięcie

Prof. Adam Kanigowski współautorem artykułu w "Annals of Mathematics"

07.07.2023
Pracę pt. "Prime number theorem for analytic skew products" przejęło do publikacji wydawane przez Uniwersytet Princeton i Institute for Advanced Study czasopismo "Annals of Mathematics", które uważane jest za jedno z najbardziej prestiżowych czasopism matematycznych na świecie. Autorami pracy są trzej naukowcy: prof. Adam Kanigowski (Wydział Matematyki i Informatyki UJ oraz University of Maryland), prof. Mariusz Lemańczyk (UMK w Toruniu) i prof. Maksym Radziwiłł (Caltech).
więcej o Prof. Adam Kanigowski współautorem artykułu w "Annals of Mathematics"
Profesorowie UJ powołani do Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN

07.07.2023
Prezydium Polskiej Akademii Nauk (PAN) podjęło uchwałę o powołaniu Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego, który ma za zadanie informować społeczeństwo i władze o zagrożeniach związanych ze zmianą klimatu oraz proponować rozwiązania służące jej ograniczeniu i dostosowaniu się do niej. W jego składzie znalazło się 26 ekspertów z różnych dziedzin, w tym 2 z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Profesorowie UJ powołani do Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN
Dr Anna Żymełka-Pietrzak laureatką konkursu Monografie FNP
osiągnięcie

Dr Anna Żymełka-Pietrzak laureatką konkursu Monografie FNP

06.07.2023
Rada Wydawnicza Fundacji na rzecz Nauki Polskiej zakwalifikowała do wydania w serii Monografie FNP pracę zatytułowaną "Atopie Johanna Georga Hamanna", której autorką jest dr Anna Żymełka-Pietrzak - absolwentka psychologii i filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, częściowo nadal związana zawodowo z uczelnią.
więcej o Dr Anna Żymełka-Pietrzak laureatką konkursu Monografie FNP
Krakowski synchrotron zyska kolejną linię eksperymentalną

06.07.2023
Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury naukowej przyznało środki na budowę nowej linii eksperymentalnej. Linia badawcza małokątowego rozpraszania promieniowania rentgenowskiego (SAXS) powstanie w nowej hali Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Liderem konsorcjum naukowego jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM).
więcej o Krakowski synchrotron zyska kolejną linię eksperymentalną