Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat
uroczystość

Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat

22.05.2023
19 maja 2023 r. w Librarii Muzeum UJ Collegium Maius odbyła się konferencja jubileuszowa z okazji 120. rocznicy utworzenia Instytutu Stomatologicznego na Wydziale Lekarskim UJ CM. W święcie - wspólnym dla Instytutu i Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej Krakowie - udział wzięli związani z nimi goście: profesorowie seniorzy, wieloletni pracownicy, studenci, miłośnicy historii medycyny oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych szpitali i instytucji.
więcej o Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat
Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych
osiągnięcie

Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych

19.05.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 24 i SONATA 18. Złożono w nich 3015 wniosków, spośród których 363 zostały zakwalifikowane do finansowania. Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego na realizację 36 projektów otrzymają 59,9 mln złotych.
więcej o Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych
Krok do zrozumienia ewolucji sieci regulacyjnych genów

19.05.2023
W renomowanym czasopiśmie "PNAS" ukazał się artykuł naukowy dotyczącej genu oskar. W pracy opisane zostały wyniki badań prowadzonych na Uniwersytecie Harvarda przez zespół prof. Cassandry Extavour, w skład którego wchodził dr Guillem Ylla, obecnie kierownik Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Krok do zrozumienia ewolucji sieci regulacyjnych genów
Polscy archeolodzy odtwarzają układ urbanistyczny antycznej Nea Pafos

19.05.2023
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej od 3 lat pracują nad trójwymiarową rekonstrukcją 3D starożytnego, cypryjskiego miasta Nea Pafos. Wdrażana przez nich metodyka jest nowatorska i stosowana na nielicznych stanowiskach archeologicznych. Kierownikiem badań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki jest prof. Ewdoksia Papuci-Władyka z Instytutu Archeologii UJ.
więcej o Polscy archeolodzy odtwarzają układ urbanistyczny antycznej Nea Pafos
Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności w Uniwersytecie Jagiellońskim

19.05.2023
18 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności. Z tej okazji zorganizowano wydarzenie "Dostępność wartością społeczną". Prof. Jarosław Górniak, prorektor UJ ds. rozwoju, dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ, koordynator ds. dostępności oraz Ireneusz Białek, dyrektor Centrum Dostępności UJ zaprezentowali wizję rozwoju i wdrażania dostępności w uniwersytecie, jak również wysłuchali uwag i postulatów społeczności akademickiej.
więcej o Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności w Uniwersytecie Jagiellońskim