Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ
osiągnięcie

Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ

16.05.2023
Siedmioro młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami prowadzonego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej programu stypendialnego START, którego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. W obecnej edycji konkursu jego laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł., które mogą przeznaczyć na dowolny cel.
więcej o Prestiżowe stypendia dla młodych naukowców z UJ
CWUR 2023: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

16.05.2023
Poznaliśmy wyniki 12. edycji The Center for World University Rankings (CWUR). Uniwersytet Jagielloński pozostaje w nim najwyżej notowaną uczelnią z Polski. Na krajowym podium znalazły się jeszcze Uniwersytet Warszawski oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
więcej o CWUR 2023: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7
osiągnięcie

Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7

15.05.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało pierwszą listę rankingową konkursu Miniatura 7, którego celem jest wspieranie działań naukowych prowadzących do przygotowania założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych. Wsparcie o łącznej wartości ponad 112 tys. zł otrzymają naukowcy z UJ, którzy prowadzą badania wstępne i pilotażowe.
więcej o Troje naukowców z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 7

12.05.2023
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich opublikowała oświadczenie popierające sprzeciw rektora UJ prof. Jacka Popiela w sprawie zmiany nazwy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na Uniwersytet Krakowski im. Komisji Edukacji Narodowej.
więcej o Prezydium KRASP zajmuje stanowisko w sprawie zmiany nazwy Uniwersytetu Pedagogicznego
Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"
nagrody

Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"

10.05.2023
W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie (NIKiDW) odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Korzenie i skrzydła" na najlepszą pracę magisterską na temat kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich w Polsce. W gronie laureatów znalazły się trzy absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończyły studia na wydziałach Historycznym, Polonistyki oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"