Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Znamy laureatów Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

20.04.2023
Lena Szuster, uczennica II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, wygrała 27. edycję Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i 1 października br. rozpocznie studia na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów potwierdzających wybór studiów oraz upominków przygotowanych przez Centrum Promocji i Komunikacji UJ odbyła się 19 kwietnia w auli Collegium Novum.
więcej o Znamy laureatów Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim
Prestiżowe czasopismo dla lekarzy świętuje 100-lecie istnienia

20.04.2023
Czasopismo "Polskie Archiwum Medycyny Wewnętrznej" ("Polish Archives of Internal Medicine"), oficjalny organ Towarzystwa Internistów Polskich, obchodzi w tym roku 100-lecie powstania. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się jutro podczas konferencji Interna 2023 w ICE Kraków. Redaktorką naczelną miesięcznika od 15 lat jest prof. Anetta Undas z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Prestiżowe czasopismo dla lekarzy świętuje 100-lecie istnienia
Spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości na UJ

19.04.2023
W Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości - ogólnopolskiego stowarzyszenia, zrzeszającego osoby zajmujące się bezpieczeństwem, równym traktowaniem, przeciwdziałaniem dyskryminacji, prawami i wolnościami akademickimi. Wydarzenie zorganizował Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania - Bezpieczni UJ oraz Biuro Rzeczniczki Praw i Wartości Akademickich UJ.
więcej o Spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości na UJ
Fizyk z UJ współautorem artykułu w renomowanym "<span lang="en">Nature Physics</span>"

Fizyk z UJ współautorem artykułu w renomowanym "Nature Physics"

17.04.2023
Doktor Marcin Zagórski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz ze współpracownikami z Insitute of Science and Technology w Austrii opublikował artykuł w "Nature Physics". Naukowcy wyjaśnili w nim, jak tkanka nerwowa w rozwijającym się rdzeniu kręgowym u myszy początkowo zachowuje się podobnie do cieczy, by po kilkudziesięciu godzinach przypominać ciało stałe.
więcej o Fizyk z UJ współautorem artykułu w renomowanym "Nature Physics"
Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA
osiągnięcie

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA

17.04.2023
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów programu BioLAB 2023-24. W gronie laureatów znalazło się kilkunastu studentów najstarszej polskiej uczelni. Nagrodami w konkursie są roczne staże w renomowanych ośrodkach badawczych w Austin, Charlottesville, Chicago i Oklahoma City.
więcej o Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA