Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera
nagrody

Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera

13.12.2022
Polska Akademia Umiejętności (PAU) wyłoniła laureata Nagrody im. Erazma i Anny Jerzmanowskich. W tym roku otrzymał ją ks. profesor Michał Heller - filozof, uczony o światowej sławie, niestrudzony animator badań naukowych oraz wybitny popularyzator nauki. Gala wręczenia nagrody odbyła w poniedziałek 12 grudnia w sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu.
więcej o Nagroda im. E. i A. Jerzmanowskich dla ks. prof. Michała Hellera
Prestiżowe czasopismo donosi o badaniach naukowców z WBBiB UJ

12.12.2022
Badacze z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) wraz ze współpracownikami z zagranicy scharakteryzowali białko PorX będące jednym z głównych komórkowych regulatorów wirulencji bakterii Porphyromonas gingivalis. Ich badania zostały opisane w międzynarodowym czasopiśmie "Nucleic Acids Research".
więcej o Prestiżowe czasopismo donosi o badaniach naukowców z WBBiB UJ
Uczona z UJ CM na liście 100 Kobiet Roku magazynu "<span lang="en">Forbes Women</span>"
osiągnięcie

Uczona z UJ CM na liście 100 Kobiet Roku magazynu "Forbes Women"

09.12.2022
Kolejny w ostatnich dniach sukces lek. Karoliny Brzegowy z Wydziału Lekarskiego UJ CM. W ubiegłym tygodniu została laureatką programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Teraz znalazła się na opublikowanej wczoraj na liście 100 Kobiet Roku 2022 magazynu "Forbes Women" . Każdego roku redakcja gazety przygotowuje zestawienie najbardziej wpływowych kobiet ze świata biznesu, polityki, kultury, sportu czy nauki.
więcej o Uczona z UJ CM na liście 100 Kobiet Roku magazynu "Forbes Women"
Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim
osiągnięcie

Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim

07.12.2022
Ponad 83 miliony złotych na realizację badań podstawowych otrzymają naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również ci, którzy dopiero planują przyjazd do najstarszej polskiej uczelni z zagranicy. Narodowe Centrum Nauki (NCN) przedstawiło wczoraj listy rankingowe projektów wyłonionych w konkursach OPUS 23, PRELUDIUM 21 oraz POLONEZ BIS 2.
więcej o Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim
Wybitny historyk sztuki laureatem Nagrody im. prof. Zachwatowicza
nagrody

Wybitny historyk sztuki laureatem Nagrody im. prof. Zachwatowicza

07.12.2022
Profesor Jan Ostrowski, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego i dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu, odebrał 6 grudnia Nagrodę im. profesora Jana Zachwatowicza. Uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów odbyła się w ramach konferencji naukowej "Przestrzenie publiczne w zabytkowych miastach" zorganizowanej przez Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS.
więcej o Wybitny historyk sztuki laureatem Nagrody im. prof. Zachwatowicza