Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Jubileusz jednego z najwybitniejszych współczesnych prawników

Jubileusz jednego z najwybitniejszych współczesnych prawników

26.05.2022
9 lutego br. przypadła 90. rocznica urodzin prof. Stanisława Waltosia, wybitnego naukowca, zasłużonego muzealnika, działacza społecznego, powszechnie lubianego i szanowanego autorytetu, mentora i mistrza dla wielu pokoleń polskich prawników. Dziś w auli Collegium Novum odbyła się uroczystość, podczas której władze Uniwersytetu Jagiellońskiego uhonorowały tę nieprzeciętnie zasłużoną zarówno dla polskiej, jak i dla europejskiej nauki postać.
więcej o Jubileusz jednego z najwybitniejszych współczesnych prawników
Znamienity polonista dołączył do grona doktorów <span lang="la">honoris causa</span> UJ
uroczystość

Znamienity polonista dołączył do grona doktorów honoris causa UJ

23.05.2022
- Dzisiejsze wyróżnienie to chwila autentycznego szczęścia. Jest to również szlachetny gest kulturowy, który świadczy o tym, iż Polacy umieją doceniać nas, polonistów zagranicznych promujących kulturę polską w swoim kraju - mówił w poniedziałek 23 maja prof. Constantin Geambaşu podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie którego odebrał tytuł doktora honoris causa UJ.
więcej o Znamienity polonista dołączył do grona doktorów honoris causa UJ
Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]
uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]

12.05.2022
Jako kontynuatorzy dzieła zapoczątkowanego przez założycieli krakowskiego Studium Generale jesteśmy wszelako dalecy od tego, aby spocząć na laurach. Mierzymy się wszak nieustannie z coraz to nowymi wyzwaniami, które wymagają od nas roztropności, determinacji, umiejętności wynajdywania rozwiązań dla problemów i sytuacji, które stają na naszej drodze - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]
Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja

Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja

03.05.2022
W krakowskie obchody święta Konstytucji 3 Maja od 9 lat wpisuje się uroczystość upamiętniająca Hugona Kołłątaja - reformatora Akademii Krakowskiej i jej późniejszego rektora, współtwórcę Konstytucji 3 Maja. Dziś pod jego pomnikiem, znajdującym się na dziedzińcu Collegium Kołłątaja przy ulicy Gołębiej, władze najstarszej polskiej uczelni, na czele z rektorem UJ prof. Jackiem Popielem, złożyły kwiaty.
więcej o Władze UJ złożyły kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja
Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”
uroczystość

Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”

22.04.2022
21 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia srebrnego medalu „Plus Ratio Quam Vis” dr Alicji Adamczak, która uhonorowana została w uznaniu zasług na polu prawa własności intelektualnej, zarówno na gruncie naukowym, jak i w działalności publicznej. Wyróżnienie przyznano m. in. za działania rzecz rozwoju współpracy naukowej w zakresie prawa własności intelektualnej oraz podejmowanie inicjatyw legislacyjnych i promowanie rozwiązań prawnych w tej dziedzinie.
więcej o Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”