Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

Absolwenci krakowskiej weterynarii odebrali dyplomy dwóch uczelni

Absolwenci krakowskiej weterynarii odebrali dyplomy dwóch uczelni

15.03.2022
W ubiegłą sobotę w auli Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbyło się uroczyste absolutorium weterynarii rocznika 2016-2022. Studia prowadzone są przez Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej (UCMW) - wspólną jednostkę Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego. Tegoroczne absolutorium 5. rocznika przypada w roku jubileuszowym 10-lecia działalności UCMW.
więcej o Absolwenci krakowskiej weterynarii odebrali dyplomy dwóch uczelni
W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy

W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy

22.02.2022
W ten sposób upamiętniono postać żyjącego w latach 1849 – 1923 znakomitego brazylijskiego pisarza, prawnika, naukowca i polityka, który na początku XX wieku znacząco wspierał na arenie międzynarodowej dążenia Polaków do odzyskania niepodległości, szczególnie podczas międzynarodowej konferencji pokojowej w Hadze w 1907 r.
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy
Szwedzki historyk odznaczony medalem Plus ratio quam vis
nagrody uroczystość wiadomość

Szwedzki historyk odznaczony medalem Plus ratio quam vis

10.02.2022
Prof. Sven Ekdahl otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Uniwersytet Jagielloński za badania nad stosunkami polsko-krzyżackimi w średniowieczu, w tym w szczególności nad bitwą pod Grunwaldem, wzorową edycję jednego z najważniejszych dzieł Jana Długosza, Banderia Prutenorum oraz promocję historii Polski w nauce światowej.
więcej o Szwedzki historyk odznaczony medalem Plus ratio quam vis
625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie

625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie

17.01.2022
- Jubileusz ten zachęca nie tylko do składania solennych powinszowań. Skłania również do refleksji i przypomnienia wkładu wniesionego przez Wydział Teologiczny w rozwój polskiej nauki, kultury i myśli teologicznej – napisał rektor UJ prof. Jacek Popiel w liście gratulacyjnym skierowanym do ks. prof. Roberta Tyrały, rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, która to uczelnia wywodzi się właśnie z tego Wydziału.
więcej o 625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie
Prof. Van Praagh doktorem honoris causa UJ

Prof. Van Praagh doktorem honoris causa UJ

29.11.2021
29 listopada najwyższą godność honorową Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał prof. Richard Van Praagh, wybitny lekarz, uczony i dydaktyk, światowy autorytet w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej. Tytuł przyznano za ogromne zasługi dla stworzenia powszechnie przyjętych na świecie podwalin współczesnej kardiopatologii wad wrodzonych serca oraz niekwestionowane i nieocenione zasługi dla rozwoju kardiochirurgii i kardiologii dziecięcej w Krakowie i w Polsce.
więcej o Prof. Van Praagh doktorem honoris causa UJ