Wyniki sortowane według etykiety: uroczystość

10.12.2015
- To niezwykle radosny dzień. Dziś oficjalnie otwieramy najnowsze dziecko uniwersytetu, jakże piękne i dorodne - mówił 10 grudnia 2015 roku, podczas uroczystości na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Budowa kompleksu budynków przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11 trwała 4 lata i pochłonęła 230 mln złotych.
więcej o Nowa siedziba Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oficjalnie otwarta
Powstała księga upamiętniająca prof. Michała du Valla

Powstała księga upamiętniająca prof. Michała du Valla

27.11.2015
- Profesor Michał du Vall był prawnikiem z krwi i kości, który nie bał się wyzwań, eksplorował nowe tereny badacze - powiedziała podczas uroczystości w auli Collegium Maius prof. Krystyna Chojnicka, dziekan Wydziału Prawa i Administracji (WPiA). Spotkanie poświęcone pamięci uczonego o szerokich horyzontach i pasji badawczej, wychowawcy wielu pokoleń studentów odbyło się 27 listopada br.
więcej o Powstała księga upamiętniająca prof. Michała du Valla
Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi

Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi

10.11.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Uroczystość miała miejsce 9 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Dwanaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi
W rocznicę Sonderaktion Krakau. Akademicki Dzień Pamięci

W rocznicę Sonderaktion Krakau. Akademicki Dzień Pamięci

06.11.2015
6 listopada 1939 r. niemieccy okupanci przeprowadzili podstępną akcję, nazwaną później Sonderaktion Krakau, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych, gdzie kilkunastu z nich straciło życie. Rocznicę tych tragicznych wydarzeń Uniwersytet Jagielloński od lat czci jako Dzień Pamięci. W tym roku po raz pierwszy obchodzono go jako Akademicki Dzień Pamięci, gdyż w uroczystości włączyły się wszystkie uczelnie skupione w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.
więcej o W rocznicę Sonderaktion Krakau. Akademicki Dzień Pamięci
Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne
nagrody uroczystość

Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne

03.11.2015
Uroczyste wręczenie nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Katolików Świeckich Europe Chrétienne (Chrześcijańska Europa) odbyło się 3 listopada w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
więcej o Prof. Jacek Popiel laureatem nagrody Prix Jean-Paul II Europe Chrétienne