Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nagrody

W <span lang="la">Collegium Novum</span> wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
nagrody

W Collegium Novum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

03.03.2023
Autorka monumentalnego dzieła "Żydzi w Wieliczce. Opowieść dokumentalna" Małgorzata Międzobrodzka oraz nauczycielka historii w II LO im. J. Korczaka w Wieluniu Agnieszka Mysakowska odebrały w piątek Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2022. Wyróżnienie, ustanowione 15 lat temu przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze", jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego i polsko-żydowskiego.
więcej o W Collegium Novum wręczono Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Ks. prof. Michał Heller laureatem nagrody "<span lang="la">Ratio et Spes</span>"
nagrody

Ks. prof. Michał Heller laureatem nagrody "Ratio et Spes"

22.02.2023
Wybitny kosmolog, filozof i teolog został uhonorowany międzynarodową nagrodą naukową "Ratio et Spes", przyznawaną od 2020 r. wspólnie przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i Watykańską Fundację Joseph Ratzinger-Benedetto XVI za wybitną interdyscyplinarną publikację naukową lub cykl publikacji mieszczących się w corocznie określanej problematyce.
więcej o Ks. prof. Michał Heller laureatem nagrody "Ratio et Spes"
Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ
nagrody

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ

20.02.2023
19 lutego, w dniu urodzin wybitnego badacza znanego z interdyscyplinarnego zainteresowania nauką - Mikołaja Kopernika, obchodzony jest od trzech lat Dzień Nauki Polskiej. Z tej okazji w Toruniu odbyła się Gala Nauki Polskiej, podczas której ogłoszone zostały nazwiska laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki, przyznawanych za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.
więcej o Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ
Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
nagrody

Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

08.02.2023
3 marca w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego zostanie wręczona Nagroda im. ks. Stanisława Musiała, przyznawana osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. W tym roku za twórczość nagrodzona została historyczka Małgorzata Międzobrodzka, a za działalność społeczną - nauczycielka Agnieszka Mysakowska.
więcej o Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała
Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków
nagrody

Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków

26.01.2023
24 stycznia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu o Nagrodę im. Zofii i Jana Włodków, której celem jest honorowanie najlepszej pracy magisterskiej w dziedzinie nauk humanistycznych dotyczącej problematyki ziemiańskiej, w tym wkładu ziemiaństwa w tworzenie i rozwój państwowości na różnych etapach historii Polski, zaangażowania w rozwój rolnictwa i przemysłu, działalności publicznej, wojskowej, naukowej oraz w dziedzinie kultury i oświaty, a także zasług patriotycznych.
więcej o Finał pierwszej edycji Nagrody im. Zofii i Jana Włodków

Widok zawartości stron Widok zawartości stron