Osiągnięcia

Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym <span lang="en">Consolidator Grant</span> ERC

Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym Consolidator Grant ERC

20.07.2022
Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) ogłosiła wyniki konkursu Consolidator Grant 2021. Wśród nagrodzonych badaczy znalazł się dr hab. Dawid Pinkowicz, prof. UJ z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 1,7 mln euro na realizację projektu, który doprowadzi do uzyskania unikatowych fotomagnesów molekularnych.
więcej o Kolejny naukowiec UJ z prestiżowym Consolidator Grant ERC
Współpraca z zagranicznymi partnerami w ramach OPUS 22 + <span lang="en">LAP/Weave</span>

Współpraca z zagranicznymi partnerami w ramach OPUS 22 + LAP/Weave

19.07.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) poinformowało, że kolejni laureaci konkursu OPUS 22 + LAP/Weave wkrótce rozpoczną swoje badania. Dwoje naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. Kinga Sałat z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM i dr inż. Bipin Indurkhya, prof. UJ z Wydziału Filozoficznego UJ - zrealizują projekty we współpracy trójstronnej z partnerami z Czech, Austrii i Słowenii.
więcej o Współpraca z zagranicznymi partnerami w ramach OPUS 22 + LAP/Weave
Dwa projekty humanistyczne nagrodzone w konkursie NPRH

Dwa projekty humanistyczne nagrodzone w konkursie NPRH

12.07.2022
Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o rozstrzygnięciu kolejnego konkursu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Na liście rankingowej znajdują się 2 projekty, które zrealizują naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dotyczą one dziejów Biblioteki Jagiellońskiej w latach 1918-2003 oraz kultury cyfrowej, która jest jedną z najważniejszych i najbardziej oryginalnych tradycji produkcji kulturowej w Polsce.
więcej o Dwa projekty humanistyczne nagrodzone w konkursie NPRH
Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia

Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia

04.07.2022
Dziewiętnaścioro wybitnych młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra edukacji i nauki. Dzięki temu przez trzy lata będą oni otrzymywali wsparcie w wysokości 5 390 zł miesięcznie. W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1719 wniosków. 215 laureatów zostało wyłonionych przez ekspertów reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Najwięcej stypendiów – aż 19, zostało przyznanych naukowcom zgłoszonym przez Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ zdobyli ministerialne stypendia
WPiA UJ tym razem najlepszy w rankingu "Rzeczpospolitej"
osiągnięcie mobilna

WPiA UJ tym razem najlepszy w rankingu "Rzeczpospolitej"

29.06.2022
"W tym roku pierwsze miejsce wśród uczelni publicznych zajmuje Uniwersytet Jagielloński, który otrzymał 26,4 pkt, na drugiej pozycji znajduje się Uniwersytet Warszawski, który ma o 0,8 pkt mniej. Trzecie miejsce należy do Uniwersytetu Wrocławskiego z 21,7 pkt." - informuje środowa "Rzeczpospolita". To kolejny ranking wydziałów prawa w ostatnich dniach, w którym bezkonkurencyjny jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o WPiA UJ tym razem najlepszy w rankingu "Rzeczpospolitej"