Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce

09.05.2019
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 27. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzyma je ośmioro młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na nie w tym roku, wynosi około 3 milionów złotych.
więcej o Uczeni z UJ laureatami największego programu grantowego w Polsce
Cztery zagraniczne stypendia naukowe dla młodych badaczy z UJ

Cztery zagraniczne stypendia naukowe dla młodych badaczy z UJ

09.05.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) opublikowała wyniki pierwszego naboru wniosków w programie im. Iwanowskiej. Stypendia - pokrywające koszty półrocznego lub rocznego pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych w Norwegii, Australii oraz Stanach Zjednoczonych - otrzyma czworo doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Cztery zagraniczne stypendia naukowe dla młodych badaczy z UJ
Naukowcy z MCB UJ zbudowali „niemożliwe” nanoklatki białkowe
osiągnięcia

Naukowcy z MCB UJ zbudowali „niemożliwe” nanoklatki białkowe

09.05.2019
Międzynarodowy zespół badawczy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego skonstruował sferyczną strukturę białkową o niezwykle dużej stabilności, która zdaje się przeczyć prawom geometrii. Wynalazek ten może znaleźć zastosowanie m.in. w inżynierii materiałowej i medycynie. Wyniki badań zespołu opublikowane zostaną w kolejnym numerze czasopisma "Nature".
więcej o Naukowcy z MCB UJ zbudowali „niemożliwe” nanoklatki białkowe
Canaletto wesprze mobilność naukowców z UJ

Canaletto wesprze mobilność naukowców z UJ

08.05.2019
Realizacja projektów naukowych z partnerem zagranicznym stanowi bardzo ważny element umiędzynarodowienia polskiej nauki i ma kluczowe znaczenie dla rozwoju kariery naukowej badacza. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) poinformowała o rozstrzygnięciu naboru wniosków w ramach programu Canaletto, poprzez który wspierana jest wymiana bilateralna polskich i włoskich naukowców.
więcej o Canaletto wesprze mobilność naukowców z UJ
UJ wśród najbardziej innowacyjnych uczelni europejskich

UJ wśród najbardziej innowacyjnych uczelni europejskich

07.05.2019
Uniwersytet Jagielloński ponownie został zaliczony przez agencję Thomson Reuters do czołowych europejskich uczelni wyróżniających się innowacyjnością. W opublikowanym właśnie rankingu Top 100: Europe’s Most Innovative Universities 2019 utrzymał swoją 90. pozycję i nadal jest jedyną uczelnią z Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej, która znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu.
więcej o UJ wśród najbardziej innowacyjnych uczelni europejskich