NAWA wesprze współpracę UJ z absolwentami zagranicznymi

NAWA wesprze współpracę UJ z absolwentami zagranicznymi

29.03.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki programu International Alumni, którego celem jest m. in. wsparcie uczelni w rozwoju długofalowych relacji z zagranicznymi absolwentami, wykorzystaniu ich wiedzy i doświadczeń w procesach edukacyjnych oraz budowaniu we współpracy z nimi marki polskich instytucji za granicą.
więcej o NAWA wesprze współpracę UJ z absolwentami zagranicznymi
Już 38 młodych naukowców z UJ laureatami konkursu Miniatura 2

Już 38 młodych naukowców z UJ laureatami konkursu Miniatura 2

15.03.2019
Doktorzy Agnieszka Nowak z Wydziału Geografii i Geologii oraz Mateusz Brela z Wydziału Chemii dołączyli do grona 36 pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty w programie Miniatura 2. Jego celem jest wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o Już 38 młodych naukowców z UJ laureatami konkursu Miniatura 2
UJ największym polskim wnioskodawcą w Europejskim Urzędzie Patentowym

UJ największym polskim wnioskodawcą w Europejskim Urzędzie Patentowym

12.03.2019
12 zgłoszeń patentowych złożonych przez Uniwersytet Jagielloński w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) zapewniło naszej uczelni pierwsze miejsce na liście polskich aplikantów ubiegających się o europejską ochronę patentową w 2018 roku.
więcej o UJ największym polskim wnioskodawcą w Europejskim Urzędzie Patentowym
Kolejny naukowiec z UJ laureatem konkursu NCN Miniatura 2

Kolejny naukowiec z UJ laureatem konkursu NCN Miniatura 2

01.03.2019
Dr Krzysztof Czamara z Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków jest kolejnym, 36. naukowcem z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który otrzymał dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty w programie Miniatura 2. Jego celem jest wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o Kolejny naukowiec z UJ laureatem konkursu NCN Miniatura 2
Nowy biomarker w diagnostyce cukrzycowego uszkodzenia nerek

Nowy biomarker w diagnostyce cukrzycowego uszkodzenia nerek

28.02.2019
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali metodę, która pomoże we wcześniejszym zdiagnozowaniu uszkodzenia nerek spowodowanego cukrzycą. Co więcej pozwoli ona również rozpoznać ryzyko wystąpienia niewydolności nerek. Badacze odkryli, że mikropęcherzyki znajdujące się w moczu mogą zostać nowym biomarkerem choroby cukrzycowej nerek.
więcej o Nowy biomarker w diagnostyce cukrzycowego uszkodzenia nerek