Wydarzenia studenckie

Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

22.11.2022
W dwunastej edycji konkursu StRuNa, którego nazwa utworzona została od pierwszych liter słów Studencki Ruch Naukowy docenieni zostali młodzi naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego skupieni w dwóch kołach naukowych: Studenckim Kole Naukowym Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych Collegium Medicum UJ oraz Sekcji Filozofii Techniki Koła Naukowego Studentów Filozofii UJ.
więcej o Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

15.06.2020
12 czerwca podczas przeprowadzonej on-line gali ogłoszono nazwiska laureatów 8. edycji Laudacji Studenckich - nagród przyznawanych przez studentów UJ pracownikom dydaktycznym i administracyjnym naszej uczelni, którzy szczególnie przyczynili się w rozwój uniwersytetu i wspierali młode pokolenie społeczności akademickiej.
więcej o Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc
Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast

Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast

02.03.2020
28 lutego na Scenie Piast przy ul.Piastowskiej 47 studenci UJ wystawili spektakl muzyczny "Relacja. Kraków - Warszawa". Opowiada on historię kilku pasażerów podróżujących wspólnie pociągiem. Barwni bohaterowie wierszem i piosenką przeprowadzają widzów przez zarówno swoje życie, jak i wszystkie stacje, począwszy od Krakowa Głównego, na Warszawie Wschodniej skończywszy.
więcej o Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast
Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ
wydarzenie studenckie rada uczelni

Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ

28.06.2019
28 czerwca w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste podsumowanie upływającej kadencji Samorządu Studentów UJ. Ogłoszono także nazwisko nowej przewodniczącej tej organizacji - po długich obradach, które toczyły się minionej nocy, na stanowisko wybrana została Marcelina Kościołek. W spotkaniu udział wzięli członkowie kolegium rektorskiego, kanclerz i kwestor UJ.
więcej o Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ
Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ

Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ

29.05.2017
Celem wydarzenia, które odbyło się 26 maja była prezentacja kultur i krajów pochodzenia studentów Centrum.
więcej o Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ