Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Nowoczesne aparaty USG dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

06.02.2024
Dzięki aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Porsche Centrum Kraków udało się zasilić bazę sprzętową Szpitala Uniwersyteckiego. Licytujący okazali się tak hojni, że podwojono pierwotnie zakładaną kwotę, co pozwoliło na zakup nie jednego, a dwóch super nowoczesnych aparatów USG.
więcej o Nowoczesne aparaty USG dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy wyróżniony w medycznym plebiscycie

05.02.2024
Po raz 23. wydawnictwo Termedia oraz redakcje "Menedżera Zdrowia"i "Kuriera Medycznego" wręczyły nagrody osobom i podmiotom szczególnie wyróżniającym się w polskiej medycynie. Jedna z nich przypadła Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pod kierownictwem dr. hab. Tomasza Mroczka, prof. UJ.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy wyróżniony w medycznym plebiscycie
Ponad 400 tys. euro dla projektu realizowanego w UJ CM

02.02.2024
Komisja Europejska przyznała prawie 7,5 miliona euro, w tym 403 tys. euro dla Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, na realizację międzynarodowego projektu naukowo-badawczego In-Touch finansowanego z programu HORIZON Europe. Kierownikiem polskiego zespołu jest prof. Katarzyna Szczerbińska z Pracowni Badań nad Starzejącym się Społeczeństwem na Wydziale Lekarskim UJ CM.
więcej o Ponad 400 tys. euro dla projektu realizowanego w UJ CM
Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz

02.02.2024
6 maja 1964 roku ekspozycję muzealną w Collegium Maius zwiedzili pierwsi goście oprowadzeni przez samego twórcę Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i pomysłodawcę jego aranżacji prof. Karola Estreichera młodszego. W związku ze zbliżającą się 60. rocznicą tego zdarzenia, w czwartek 1 lutego w murach najstarszego budynku uniwersyteckiego w Polsce odbyła się inauguracja wydarzeń jubileuszowych.
więcej o Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz
Konkurs Coimbra Group 3-Minute-Thesis UJ rozpoczęty

01.02.2024
1 lutego 2024 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się pierwsza faza uczelnianego etapu konkursu Coimbra Group 3-Minute-Thesis, w trakcie którego doktoranci uczelni członkowskich sieci Coimbra Group przedstawiają swoją pracę badawczą podczas 3-minutowej prezentacji w języku angielskim.
więcej o Konkurs Coimbra Group 3-Minute-Thesis UJ rozpoczęty