Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów

11.12.2023
Rozprawa doktorska dr Karoliny Wandy Olszowskiej z Wydziału Historycznego UJ oraz całokształt działalności naukowej i dydaktycznej prof. Tomasza Brzozowskiego z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostały nagrodzone przez Prezesa Rady Ministrów w roku 2023 za rok 2022. Laureatów w trybie konkursu wyłania zespół ds. nagród, któremu w kadencji 2019-2023 przewodniczy prof. Tomasz Giaro z Uniwersytetu Warszawskiego.
więcej o Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów
Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza

08.12.2023
Wspaniała atmosfera, sportowe emocje i przekroczony cel zbiórki – to efekt rozegranego po raz trzeci Charytatywnego Turnieju Siatkówki. Złote medale i Puchar Rektora UJ prof. Jacka Popiela zdobyli zawodnicy i zawodniczki UJ Collegium Medicum, którzy w finale pokonali gospodarzy imprezy – uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za najlepszego zawodnika uznany został Maciej Dietl.
więcej o Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza
Promocja książki prof. Piotra Bilińskiego o Adamie Vetulanim

08.12.2023
7 grudnia w sali Libraria Collegium Maius odbyła się promocja książki biograficznej "Adam Vetulani (1901–1976). Historyk prawa polskiego i kanonicznego" autorstwa prof. Piotra Bilińskiego. Spotkanie połączone było z dyskusją panelową, w której – oprócz autora – wzięli udział prof. Krzysztof Ożóg, prof. Wacław Uruszczak, Tomasz Vetulani, prof. Stanisław Waltoś i prof. Andrzej Zoll. Uczestnicy wydarzenia mogli również zakupić egzemplarze książki od Wydawnictwa UJ.
więcej o Promocja książki prof. Piotra Bilińskiego o Adamie Vetulanim
Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla profesora Mateusza Hołdy

08.12.2023
W czwartek 7 grudnia w siedzibie resortu nauki młodzi badacze otrzymali nagrody Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe. Wśród uhonorowanych znalazł się prof. Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Collegium Medicum. To pierwszy polski naukowiec, któremu przyznano tytuł profesora belwederskiego przed ukończeniem 30 roku życia.
więcej o Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla profesora Mateusza Hołdy
"Talenty Jutra" z Uniwersytetu Jagiellońskiego

07.12.2023
Wyłoniono laureatów drugiej edycji programu grantowego "Talenty Jutra" prowadzonego przez Fundację Empiria i Wiedza. Wśród laureatów konkursu znaleźli się student i studentka UJ - Nina Kurowska z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Jan Konopka z Wydziału Chemii. Inicjatywa skierowana jest do młodych ludzi w wieku 19-25 lat, stawiających pierwsze kroki w świecie nauk ścisłych i medycyny, którzy już wykazali się szczególnymi osiągnięciami w tych dziedzinach.
więcej o "Talenty Jutra" z Uniwersytetu Jagiellońskiego