Już 14 uniwersyteckich badaczy laureatami konkursu Miniatura 2
osiągnięcie

Już 14 uniwersyteckich badaczy laureatami konkursu Miniatura 2

02.10.2018
1 października br. Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 9 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 5 kolejnych.
więcej o Już 14 uniwersyteckich badaczy laureatami konkursu Miniatura 2
Student Wydziału Lekarskiego UJ CM na liście najzdolniejszych młodych Polaków
osiągnięcie

Student Wydziału Lekarskiego UJ CM na liście najzdolniejszych młodych Polaków

02.10.2018
Jan Witowski - student VI roku kierunku lekarskiego, znalazł się na tegorocznej liście "30 przed 30" magazynu "Forbes". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane za badania nad zastosowaniem nowych metod wizualizacji przestrzennej, w szczególności druku 3D, które Jan Witowski prowadzi na Wydziale Lekarskim.
więcej o Student Wydziału Lekarskiego UJ CM na liście najzdolniejszych młodych Polaków
relacja

02.10.2018
W dniach od 25 do 29 września, przed rozpoczęciem roku akademickiego, na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyły się Intro Days - wydarzenia obejmujące serię warsztatów i szkoleń zorganizowanych dla cudzoziemców stawiających pierwsze kroki na naszej uczelni.
więcej o Intro Days 2018 - spotkanie studentów z pełnomocnikiem Rektora UJ ds. internacjonalizacji

01.10.2018
Specjaliści z UJ Collegium Medicum tworzą Mobilne Centrum Symulacji Medycznej. Dzięki urządzeniom umieszczonym w naczepie ciężarówki już wkrótce w niemal każdym zakątku Polski będzie można szkolić lekarzy ze stosowania małoinwazyjnych technik medycznych u osób starszych.
więcej o Dzięki specjalistom z UJ CM wzrosną kwalifikacje lekarzy w zakresie leczenia osób starszych
Ruszają innowacyjne badania w krakowskim synchrotronie Solaris

01.10.2018
Z początkiem października naukowcy z kraju i zagranicy rozpoczynają regularne badania w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris w Krakowie. Znajdujący się w ośrodku synchrotron stwarza im unikalne możliwości badawcze, dotąd niedostępne w Europie Środkowo-Wschodniej. O jego wybudowanie w Polsce zabiegano od ponad 30 lat, dlatego pierwszy użytkownik w Solaris to przełomowy moment dla polskiej nauki.
więcej o Ruszają innowacyjne badania w krakowskim synchrotronie Solaris