UJ CM z nagrodą główną Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej
nagrody i wyróżnienia

UJ CM z nagrodą główną Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej

01.10.2018
W dniach 27-29 września w Lublinie odbył się Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej, w którym uczestniczyło kilkuset pionierów chirurgii laparoskopowej i najwybitniejszych specjalistów z całego świata. Nagrodę główną wydarzenia odebrał dr hab. Michał Pędziwiatr z Kliniki Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich II Katedry Chirurgii UJ CM za cykl prac na temat laparoskopowych operacji wyrostka robaczkowego.
więcej o UJ CM z nagrodą główną Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej
Uroczysta inauguracja 655. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim
uroczystość

Uroczysta inauguracja 655. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim

01.10.2018
- Rozpoczynający się dzisiaj nowy rok akademicki będzie ogromnie trudny. Mam jednak pewność, że nie pogrążymy się w jałowych sporach, niepotrzebnych konfliktach i niekończących się dyskusjach. Wierzę, że wizjonerski obraz uniwersytetu zwycięży - powiedział rektor prof. Wojciech Nowak otwierając 655. rok akademicki na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Uroczysta inauguracja 655. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim
Małopolska Noc Naukowców 2018 na Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Małopolska Noc Naukowców 2018 na Uniwersytecie Jagiellońskim

29.09.2018
Co roku w ostatni piątkowy wieczór września zamknięte na co dzień drzwi laboratoriów i instytucji naukowych otwierają się dla odwiedzających. Ten specjalny moment to Małopolska Noc Naukowców - wydarzenie współorganizowane przez krakowskie uczelnie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, podczas którego mieszkańcy Krakowa i okolic mają okazję skorzystać z bogatej oferty wydarzeń o charakterze popularnonaukowym.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2018 na Uniwersytecie Jagiellońskim
Ranking najlepszych uniwersytetów świata - UJ w 6. setce

27.09.2018
Uniwersytet Jagielloński wraz z Uniwersytetem Warszawskim uplasowały się najwyżej spośród polskich uczelni w rankingu najlepszych uniwersytetów świata - The Times Higher Education World University Rankings 2019.
więcej o Ranking najlepszych uniwersytetów świata - UJ w 6. setce
Śniadanie prasowe na UJ

27.09.2018
U progu nowego roku akademickiego władze Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkały się z przedstawicielami mediów na śniadaniu prasowym.
więcej o Śniadanie prasowe na UJ