Studenci weterynarii zainaugurowali nowy rok akademicki
uroczystość

Studenci weterynarii zainaugurowali nowy rok akademicki

09.10.2018
67 osób rozpocznie naukę na prowadzonym przez Uniwersytet Jagielloński (UJ) i Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (UR) międzywydziałowym kierunku weterynaria w roku akademickim 2018/2019. Jego absolwenci otrzymają dyplom lekarza weterynarii i prawo wykonywania zawodu. Uroczysta immatrykulacja studentów odbyła się 9 października w auli Collegium Maius.
więcej o Studenci weterynarii zainaugurowali nowy rok akademicki
RefoRC Paper Award dla Jakuba Koryla z Wydziału Polonistyki
nagrody

RefoRC Paper Award dla Jakuba Koryla z Wydziału Polonistyki

09.10.2018
Dr Jakub Koryl z Katedry Historii Literatury Staropolskiej Wydziału Polonistyki UJ został laureatem tegorocznej RefoRC Paper Award, prestiżowej nagrody w konkursie na najlepszy publiczny odczyt na temat reformacji. Konkurs jest corocznie organizowany przez międzynarodowe konsorcjum naukowe RefoRC, obecnie najważniejszą na świecie międzyuczelnianą organizację skupioną na badaniach nad reformacją i chrześcijaństwem wczesnonowożytnym.
więcej o RefoRC Paper Award dla Jakuba Koryla z Wydziału Polonistyki
uroczystość

09.10.2018
8 października w wypełnionej do ostatniego miejsca sali w Auditorium Maximum UJ odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Najstarszych studentów w naszej uczelni powitał rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (JUTW) Ewa Piłat.
więcej o Inauguracja 37. roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Ambasador Estonii odwiedził Uniwersytet Jagielloński

08.10.2018
8 października z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Estonii w Polsce Martin Roger. Dyplomatę przyjęli w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.
więcej o Ambasador Estonii odwiedził Uniwersytet Jagielloński
Inauguracja roku akademickiego w UJ CM na sportowo

08.10.2018
5 kilometrów, ponad 400 biegaczy i doskonała pogoda - 7 października na Błoniach odbyła czwarta edycja biegu "5 na dobry początek" o Puchar Dziekana Wydziału Farmaceutycznego. W tym roku najszybciej trasę biegu pokonał Bartosz Zając, najlepsza wśród pań była ubiegłoroczna triumfatorka Magdalena Nabielec.
więcej o Inauguracja roku akademickiego w UJ CM na sportowo