Mamy receptę na sukces w kardiologii
relacja

Mamy receptę na sukces w kardiologii

19.09.2018
135 sesji tematycznych, 500 wykładowców i ponad 6000 uczestników − tak w liczbach prezentował się XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbył się w dniach 13-15 września 2018 r. pod hasłem „Niewydolność serca – zatrzymać epidemię”. Jego uczestnicy dyskutowali o przyszłości polskiej kardiologii i o organizacji opieki nad pacjentami z chorobami układu krążenia.
więcej o Mamy receptę na sukces w kardiologii
Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ
osiągnięcie

Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ

19.09.2018
Ogłoszone zostały nazwiska laureatów XII edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych badaczy. Aż 29 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i wykazują się imponującym dorobkiem naukowym otrzyma stypendia naukowe ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ
UJ rozpoczyna wymianę studencką z Korea University

19.09.2018
19 września w Collegium Novum UJ miało miejsce drugie już spotkanie z przedstawicielami Korea University w Seulu. Jest ono bezpośrednim rezultatem podpisanego w zeszłym roku Memorandum of Understanding, na mocy którego uczelnie zobowiązały się do podjęcia działań mających zacieśnić ich współpracę.
więcej o UJ rozpoczyna wymianę studencką z Korea University
UJ podpisuje umowę z Chonbuk National University

19.09.2018
Podczas dorocznej 30. międzynarodowej konferencji EAIE Conference and Exhibition w Genewie doszło do podpisania umowy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Chonbuk National University w Korei Południowej. Porozumienie dotyczy m.in. wymiany studenckiej i pracowniczej oraz ustanowienia wspólnych programów nauczania.
więcej o UJ podpisuje umowę z Chonbuk National University
Uniwersytet Jagielloński rozwinie współpracę akademicką z Chinami
wizyta

Uniwersytet Jagielloński rozwinie współpracę akademicką z Chinami

18.09.2018
18 września na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami dwóch chińskich instytucji naukowych: Międzynarodowego Centrum Innowacji w Szkolnictwie Wyższym (International Centre for Higher Education Innovation - ICHEI), działającego pod auspicjami UNESCO, oraz Południowego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego (Southern University of Science and Technology).
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozwinie współpracę akademicką z Chinami