Zjazd chemików w UJ
relacja

Zjazd chemików w UJ

18.09.2018
Ponad 750 chemików z ośrodków akademickich z całego kraju spotkało się we wtorek w Krakowie podczas 61. Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTChem). Pięciodniowa konferencja odbywa się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Zjazd chemików w UJ
nominacje i promocje

18.09.2018
Specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie objęli najważniejsze stanowiska w Polskim Towarzystwie Ginekologów i Położników. Funkcję wiceprezesa przez najbliższe trzy lata będzie pełnił prof. Hubert Huras, kierownik O/K Położnictwa i Perinatologii, a przewodniczącym Sekcji Patologii Szyjki Macicy, Kolposkopii i Cytologii został prof. Robert Jach, kierownik O/K Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii SU.
więcej o Specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego w nowych władzach Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników
Dr Sebastian Glatt publikuje w "Nature Communications"

14.09.2018
Doktor Sebastian Glatt z Małopolskiego Centrum Biotechnologii we współpracy z badaczami z Australii dokonał odkrycia dotyczącego molekularnych podstaw postępującej degeneracji komórek nerwowych, które daje nadzieję na opracowanie w przyszłości sposobów na spowolnienie przebiegu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak m.in. choroba Alzheimera czy Parkinsona. Wyniki badań zostały opisane w "Nature Communications".
więcej o Dr Sebastian Glatt publikuje w "Nature Communications"
Nowy konsul Słowacji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Nowy konsul Słowacji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.09.2018
13 września 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł konsul generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Tomáš Kašaj. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny.
więcej o Nowy konsul Słowacji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Doktorat honoris causa dla prof. Piotra Chłosty

13.09.2018
Prof. Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii UJ CM otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie. Uroczyste wręczenia dyplomu odbędzie się w stolicy Węgier 16 listopada 2018 roku.
więcej o Doktorat honoris causa dla prof. Piotra Chłosty