Reprezentanci UJ z wizytą na meksykańskiej uczelni

27.08.2018
W ubiegły piątek przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli na Universidad Nacional Autónoma de México. Wizyta związana była z umową między uczelniami, którą podpisali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz koordynator Wydziału Nauk Humanistycznych UNAM dr Domingo Alberto Vital Diaz.
więcej o Reprezentanci UJ z wizytą na meksykańskiej uczelni
Uniwersyteccy archeolodzy poznają pradzieje Jordanii [ZDJĘCIA]

24.08.2018
Poznanie okresu, w którym powstały pierwsze ośrodki miejskie na Bliskim Wschodzie - to cel badań, które za kilka dni rozpoczną archeolodzy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Jordanii. Naukowcy liczą na ciekawe znaleziska, bo rejon ten nadal jest słabo przebadany.
więcej o Uniwersyteccy archeolodzy poznają pradzieje Jordanii [ZDJĘCIA]
Uniwersytet Jagielloński przygotowuje się do wdrożenia Ustawy 2.0

23.08.2018
Rektor UJ prof. Wojciech Nowak powołał zespoły robocze, które wypracują zasady funkcjonowania Uniwersytetu Jagiellońskiego w świetle, podpisanej przez prezydenta RP 1 sierpnia br., ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz przepisach ją wprowadzających:
więcej o Uniwersytet Jagielloński przygotowuje się do wdrożenia Ustawy 2.0
Znów można ubiegać się o dostęp do stanowisk badawczych Solaris

23.08.2018
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris ogłosiło kolejny nabór wniosków o dostęp do swoich stanowisk badawczych. Zainteresowani mogą aplikować o możliwość przeprowadzenia eksperymentów na stacjach pomiarowych PEEM, XAS i UARPES. Stanowiska te umożliwiają badania m.in. półprzewodników, materiałów dirakowskich, izolatorów topologicznych, stopów metali, nanostruktur magnetycznych czy materiałów fotowoltaicznych.
więcej o Znów można ubiegać się o dostęp do stanowisk badawczych Solaris
Nowa technologia z UJ pomoże w diagnostyce powikłań cukrzycy
osiągnięcie

Nowa technologia z UJ pomoże w diagnostyce powikłań cukrzycy

20.08.2018
Agnieszka Kamińska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką 9. edycji programu Lider Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jej zwycięski projekt przewiduje budowę urządzenia do wychwytywania mikropęcherzyków zewnątrzkomórkowych oraz oceny ich składu molekularnego do zastosowania w diagnostyce powikłań cukrzycy.
więcej o Nowa technologia z UJ pomoże w diagnostyce powikłań cukrzycy