Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

15.06.2018
Planujesz rozwinąć biznes z partnerem z Ukrainy lub samodzielnie wejść na tamtejszy rynek i potrzebujesz więcej informacji na temat możliwości gospodarczych tego kraju? Lubisz podróżować, zachwycił cię Lwów, Odessa i Kamieniec Podolski, marzysz o założeniu firmy turystycznej, ale nie znasz historii tych miejsc, ani języka? Widzisz swoją przyszłość w działalności kulturalnej lub edukacyjnej, w organizacjach rządowych i pozarządowych, zamierzasz realizować projekty na Wschodzie, ale nie masz wystarczającej wiedzy o kulturze i życiu codziennym w tym regionie? Z myślą o takim zapotrzebowaniu został otwarty nowy kierunek Studia Polsko-Ukraińskie.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Gołębnik, Jagiellonka, Audi Max... Powiedziane po krakowsku

14.06.2018
Jeśli usłyszymy gdzieś o fiakrze za okularami, co stoi koło Adasia, o bajoku, który pod Halą kupił bańki, albo że jakiś centuś je precla na polu, czy o baciarze co z flaszką w ręku idzie na grandę na borówki, to wiemy na pewno, że „akcja dzieje się w Krakowie”. 14 czerwca br. odbyła się promocja pozycji wydawniczej bardzo z tym miastem i jego gwarą związanej – książki napisanej pod redakcją Donaty Ochmann i Renaty Przybylskiej „Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich”.
więcej o Gołębnik, Jagiellonka, Audi Max... Powiedziane po krakowsku
Dyrektor USD podpisał inicjatywę szanghajską na rzecz pediatrii

14.06.2018
Prof. Krzysztof Fyderek, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (USD), został jednym z 15 sygnatariuszy dokumentu "International Cooperation on Child Health Promotion - Shanghai Initiative". Inicjatywę, zakładająca międzynarodową współpracę na rzecz promocji zdrowia dzieci, podpisano w Szanghaju podczas PuJaing International Forum on Pediatrics and Children’s Health.
więcej o Dyrektor USD podpisał inicjatywę szanghajską na rzecz pediatrii
Goście Biblioteki Jagiellońskiej będą mogli podziwiać prace Archiego Granota

14.06.2018
14 czerwca w budynku Biblioteki Jagiellońskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się wernisaż wystawy prac Archiego Granota, artysty tworzącego sefardyjską odmianę wycinanki żydowskiej.
więcej o Goście Biblioteki Jagiellońskiej będą mogli podziwiać prace Archiego Granota
WPiA UJ ponownie bezkonkurencyjny w rankingu DGP
osiągnięcie

WPiA UJ ponownie bezkonkurencyjny w rankingu DGP

14.06.2018
"Dziennik Gazeta Prawna" opublikował wyniki XII Rankingu Wydziałów Prawa, który ponownie w kategorii uczelni publicznych wygrał, ósmy raz z rzędu, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o WPiA UJ ponownie bezkonkurencyjny w rankingu DGP