Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

28.05.2018
Podobnie jak astrofizyka to spojrzenie fizyka na gwiazdy, tak biofizyka to spojrzenie fizyka na biologię. Biofizyka stara się zrozumieć, jak prawa rządzące materią i energią działają w układach żywych. Innymi słowy, biofizyka stosuje zasady, teorie i metody fizyczne do zrozumienia biologii. Jest to dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której spotykają się fizyka, chemia, biologia i matematyka. Program studiów I stopnia Biofizyki molekularnej i komórkowej zapewnia zdobycie wiedzy i umiejętności zarówno z dziedziny biologii jak i biofizyki.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono stypendia START

28.05.2018
W sobotę 26 maja br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom konkursu w programie START. Stypendia dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski zostały przyznane już po raz 26. W tegorocznej edycji nagrodzono 15 badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na granty, wynosi blisko 3 miliony złotych
więcej o Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono stypendia START
Dr Katarzyna Nessler na czele Vasco Da Gama Movement
osiągnięcie

Dr Katarzyna Nessler na czele Vasco Da Gama Movement

28.05.2018
Podczas odbywającego się 25 maja w Krakowie 23. Kongresu Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych WONCA delegaci z 33 państw zdecydowali, że dr Katarzyna Nessler z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum stanie na czele organizacji młodych lekarzy rodzinnych Vasco da Gama Movement (VdGM).
więcej o Dr Katarzyna Nessler na czele Vasco Da Gama Movement
Promocje habilitacyjne W. Biologii i W. Geografii i Geologii
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne W. Biologii i W. Geografii i Geologii

25.05.2018
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Biologii oraz Wydziału Geografii i Geologii, które odbyły się 24 maja 2018 roku w auli Collegium Maius. 6 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Biologii i W. Geografii i Geologii
Promocje habilitacyjne W. Farmaceutycznego i W. Nauk o Zdrowiu
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne W. Farmaceutycznego i W. Nauk o Zdrowiu

25.05.2018
24 maja 2018 r. w auli Collegium Maius odbyły się promocje habilitacyjne Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, którym przewodniczył prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. 10 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Farmaceutycznego i W. Nauk o Zdrowiu