перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Władze UJ uczestniczyły w obchodach jubileuszu Uniwersytetu Karola

06.04.2018
W 1348 roku król Czech Karol IV Luksemburski założył w Pradze uczelnię wyższą. Data ta wyznacza czas rozpoczęcia działalności dzisiejszego Uniwersytetu Karola - najstarszej uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej - pozwalając uroczyście świętować 670. rocznicę jej powstania. Na jubileuszowe obchody udała się delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z rektorem Wojciechem Nowakiem na czele.
Читати ще o Władze UJ uczestniczyły w obchodach jubileuszu Uniwersytetu Karola
Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego

06.04.2018
Profesor Tomasz Grodzicki, prorektor ds. Collegium Medicum, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Lekarskiego. Uroczystość miała miejsce 5 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. 34 promowanych w trzech grupach złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego
Naukowcy z WBBiB UJ opublikowali artykuł w "Nucleic Acid Research"

06.04.2018
Zespół doktora Wojciecha Strzałki z Zakładu Biotechnologii Roślin z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ opublikował w prestiżowym czasopiśmie "Nucleic Acid Research" artukuł "Inhibition of DNA replication by an anti-PCNA aptamer/PCNA complex".
Читати ще o Naukowcy z WBBiB UJ opublikowali artykuł w "Nucleic Acid Research"
UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości
osiągnięcie

UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości

05.04.2018
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii "Innowacyjne rozwiązania przyszłości na uczelni" za realizację projektu "Dydaktyka, Innowacja, Rozwój. Podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwój innowacyjnej edukacji".
Читати ще o UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości
Duża liczba projektów z finansowaniem w ministerialnym programie DUN

30.03.2018
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało wykaz jednostek oraz zadań z zakresu działalności upowszechniającej naukę, które zostały zakwalifikowane do finansowania w 2018 roku. Na listach znajduje się 20 projektów, które w latach 2018-2019 zostaną zrealizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim. Ich całkowita wartość to niemal 1,7 mln zł.
Читати ще o Duża liczba projektów z finansowaniem w ministerialnym programie DUN