60 lat Polskiej Akademii Nauk w Krakowie

14.11.2017
We wtorek 14 listopada społeczność akademicka świętowała 60-lecie ustanowienia krakowskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Uroczystość, w której wzięli udział przedstawiciele władz PAN i UJ oraz zaproszeni goście, odbyła się w sali Libraria Collegium Maius UJ.
więcej o 60 lat Polskiej Akademii Nauk w Krakowie
Dr Joanna Szewczyk laureatką programu Monografie

14.11.2017
Książka "Historiografia i mitologia kobiecości w powieściopisarstwie Teodora Parnickiego" autorstwa dr Joanny Szewczyk z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego została opublikowana w serii wydawniczej Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Cykl składa się z oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.
więcej o Dr Joanna Szewczyk laureatką programu Monografie
Delegacja z Pekinu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Delegacja z Pekinu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.11.2017
13 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych (Beijing Foreign Studies University), popularnie zwanego Beiwai.
więcej o Delegacja z Pekinu z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
MediaTory 2017: Ewa Ewart autorytetem studentów dziennikarstwa

13.11.2017
Producentka filmów dokumentalnych i dziennikarz dochodzeniowy BBC Ewa Ewart otrzyma statuetkę w kategorii AuTORytet w tegorocznej edycji studenckiego plebiscytu dziennikarskiego MediaTory. Nazwiska pozostałych ośmiu laureatów poznamy 2 grudnia podczas gali finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o MediaTory 2017: Ewa Ewart autorytetem studentów dziennikarstwa
Szczyt Silkroad Universities Network z udziałem Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.11.2017
W szczycie Silkroad Universities Network w Ho Chi Minh w Wietnamie wzięły udział delegacje Uniwersytetu Jagiellońskiego na czele z pełnomocnikiem rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. dr. hab. Adamem Jelonkiem oraz Uniwersytetu Warszawskiego z prorektorem ds. naukowych dr. hab. Maciejem Duszczykiem, jak też studenci z obu uczelni.
więcej o Szczyt Silkroad Universities Network z udziałem Uniwersytetu Jagiellońskiego