Laury Medyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM

09.11.2017
Katarzyna Piątek, Jakub Hołda, Kamil Tyrak oraz Jan Sylwester Witowski zostali nagrodzeni Laurami Medycznymi im. Doktora Wacława Mayzla. Wyróżnienia te od 1999 roku przyznaje Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk studentom pracującym naukowo za wysoko ocenioną pracę, która została przygotowana przed uzyskaniem dyplomu ukończenia uczelni, a jej wykonanie nie jest związane z wymogami formalnymi toku studiów.
więcej o Laury Medyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM
Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017
osiągnięcia

Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017

09.11.2017
"Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym" autorstwa Barbary Czerwińskiej-Niezabitowskiej i Małgorzaty Kulesy-Mrowieckiej z afiliacją Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Instytutu Fizjoterapii uzyskała I miejsce w kategorii Wydawnictwo roku 2017 na XXIII Targach Stomatologicznych Expodent 2017.
więcej o Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017
UJ nawiązuje współpracę z Uniwersytetem w Groningen
wizyta

UJ nawiązuje współpracę z Uniwersytetem w Groningen

09.11.2017
9 listopada 2017 r. w Collegium Maius podpisane zostało memorandum o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetem w Groningen.
więcej o UJ nawiązuje współpracę z Uniwersytetem w Groningen
Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II
uroczystość

Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II

09.11.2017
Po raz dwunasty w Krakowie odbywa się wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie postaci papieża Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa wśród społeczności akademickiej Krakowa. Głównym punktem zaplanowanego na trzy dni programu jest sesja naukowa pt. "Prawa człowieka i prawa narodów". Jej tytuł jest tożsamy z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dni Jana Pawła II.
więcej o Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II
Dr hab. Maciej Kowalczyk uhonorowany odznaką Honoris Gratia

08.11.2017
Były dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu dr hab. Maciej Kowalczyk otrzymał we wtorek z rąk prof. Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, odznakę Honoris Gratia. Wyróżnienie to jest przyznawane w dowód uznania za szczególne zasługi dla miasta i jego mieszkańców.
więcej o Dr hab. Maciej Kowalczyk uhonorowany odznaką Honoris Gratia