Profesor Aleksander Krawczuk obchodzi 95. urodziny

19.06.2017
7 czerwca nestor polskich badaczy starożytności profesor Aleksander Krawczuk obchodził jubileusz 95. urodzin. Z tej okazji 13 czerwca odwiedziła dostojnego Jubilata delegacja Wydziału Historycznego UJ na czele z dziekanem prof. Janem Święchem.
więcej o Profesor Aleksander Krawczuk obchodzi 95. urodziny
ERASMUS+ Staff Training Week 2017

19.06.2017
W dniach 19–23 czerwca Dział Współpracy Międzynarodowej UJ jak co roku zaprosił pracowników administracyjnych partnerskich uniwersytetów do debaty na temat rozwoju współpracy międzynarodowej oraz innych aspektów związanych ze współdziałaniem uczelni. W wydarzeniu wziąć mogli udział pracownicy szkół wyższych z krajów należących do Unii Europejskiej, a także tych, które należą do programów ERASMUS+ KA103 i KA107.
więcej o ERASMUS+ Staff Training Week 2017
Sesja chirurgii na żywo z Katedry Urologii CM UJ

19.06.2017
Podczas 47. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego, najważniejszej w Polsce konferencji naukowej poświęconej urologii, która w tym roku odbywa się w dniach od 19 do 21 czerwca w Katowicach, prawie tysiąc urologów z Polski i ze świata rozmawia o problemach współczesnej urologii. Nowością tej edycji Kongresu jest transmisja zabiegów operacyjnych przeprowadzanych jednocześnie z dwóch ośrodków urologicznych: Kliniki Urologii CM UJ w Krakowie oraz Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Miejskiego w Toruniu.
więcej o Sesja chirurgii na żywo z Katedry Urologii CM UJ
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

16.06.2017
Studia na specjalności nauczanie maszynowe przygotowują do pracy w zawodzie analityka danych w firmach informatycznych, przedsiębiorstwach i instytucjach. Studenci podczas nauki na Wydziale Matematyki i Informatyki poznają metody i narzędzia matematyczne niezbędne do analizy niespójnych, różnorodnych zbiorów danych związanych z nowo rozwijającymi się technologiami.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
nominacje i promocje

14.06.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filozoficznego oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, które odbyły się 13 czerwca 2017 roku w auli Collegium Maius. 13 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Filozoficznego i W. Zarządzania i Komunikacji Społecznej