Jaskinia Filozofów. Dyskusja o granicach otwartości
relacja

Jaskinia Filozofów. Dyskusja o granicach otwartości

21.04.2017
W Krakowie trwają 17. Dni Tischnerowskie. Każdego roku tradycyjnym punktem programu tego wydarzenia jest debata z cyklu "Jaskinia Filozofów". Spotkanie, które odbyło się 21 kwietnia w auli Auditorium Maximum UJ zatytułowano "Inny. Obcy. Bliźni. Granice otwartości".
więcej o Jaskinia Filozofów. Dyskusja o granicach otwartości
Wizyta ambasador Kolumbii

21.04.2017
W piątek 21 kwietnia Uniwersytet Jagielloński odwiedziła Victoria González Ariza, Ambasador Republiki Kolumbii w Polsce. Delegację przyjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Wizyta ambasador Kolumbii
Spotkanie z Ocalonymi w ramach "Projektu Pamięć"

21.04.2017
19 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z serii "Projekt Pamięć” organizowane przez Stowarzyszenie All In UJ przy wyjątkowym udziale Katedry UNESCO ds. Edukacji o Holokauście. Tym razem gośćmi spotkania byli Gabriella Karin oraz Robert Geminder, którzy opowiedzieli, jak udało im się przeżyć okres zagłady Żydów podczas II wojny światowej. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka.
więcej o Spotkanie z Ocalonymi w ramach "Projektu Pamięć"
Belweder: Profesorowie odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Belweder: Profesorowie odebrali akty nominacyjne

21.04.2017
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 20 kwietnia 2017 roku w Belwederze w Warszawie akty nominacyjne 56 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Belweder: Profesorowie odebrali akty nominacyjne
Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016
uroczystość

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016

20.04.2017
W drugiej edycji konkursu na najlepszą książkę popularnonaukową, zorganizowanego wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa, przyznano pięć nagród.
więcej o Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016