Belweder: Profesorowie odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Belweder: Profesorowie odebrali akty nominacyjne

21.04.2017
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 20 kwietnia 2017 roku w Belwederze w Warszawie akty nominacyjne 56 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Belweder: Profesorowie odebrali akty nominacyjne
Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016
uroczystość

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016

20.04.2017
W drugiej edycji konkursu na najlepszą książkę popularnonaukową, zorganizowanego wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa, przyznano pięć nagród.
więcej o Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016
Szpital w Prokocimiu otrzymał sprzęt dla pacjentów z wadami serca

12.04.2017
Rodzice dzieci z wadami serca podarowali sprzęt medyczny dla Oddziału Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Małym pacjentom służyć będą nowe pompy infuzyjne i pulsoksymetry. Zakup aparatury był możliwy dzięki zbiórce zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Wrodzonymi Wadami Serca "Serduszka z Prokocimia" i wsparciu Fundacji Serce Dziecka.
więcej o Szpital w Prokocimiu otrzymał sprzęt dla pacjentów z wadami serca
SU stawia na rozwój intensywnej terapii niewydolności wielonarządowych

11.04.2017
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) zainaugurowało działalność Centrum Terapii Pozaustrojowych (CTP), w którym wykorzystywane będą nowe techniki i nowe możliwości, jakie pojawiają się w intensywnej terapii. Pacjentami CTP będą często osoby, które bez specjalnej aparatury nie byłyby w stanie przeżyć. Trafią tu chorzy nie tylko z Małopolski, ale również z Górnego Śląska i Podkarpacia.
więcej o SU stawia na rozwój intensywnej terapii niewydolności wielonarządowych
Monografie FNP: Książka naukowca z UJ trafiła do księgarń

11.04.2017
Rozprawa dotycząca rekonstrukcji teorii retorycznej gdańskiego humanisty z przełomu XVI i XVII wieku Bartłomieja Keckermanna autorstwa dr. Wojciecha Ryczka z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego została opublikowana w serii wydawniczej Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Książka jest już dostępna w księgarniach akademickich na terenie całego kraju.
więcej o Monografie FNP: Książka naukowca z UJ trafiła do księgarń