Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej
uroczystość

Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej

06.04.2017
3 kwietnia 2017 r. rozpoczęły się jubileuszowe X Krakowskie Dni Integracji, które organizowane są co roku przez biura oraz działy ds. osób niepełnosprawnych siedmiu krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jana Pawła II, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnie te współpracują w ramach "Porozumienia na rzecz wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami".
więcej o Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej
Czas na nowoczesnych seniorów
relacja

Czas na nowoczesnych seniorów

06.04.2017
6 kwietnia 2017 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się II Forum Seniora. Hasło przewodnie tej edycji brzmiało „Nowoczesny Senior”. Główną część wydarzenia stanowiła seria wykładów i prezentacji dotyczących ważnych dla seniorów tematów.
więcej o Czas na nowoczesnych seniorów
Wernisaż wystawy "Zabijanie z przekonania"

06.04.2017
We wtorek 4 kwietnia w ramach III Tygodnia Pracy Socjalnej odbył się wernisaż wystawy "Zabijanie z przekonania" autorstwa Michaela Gollnow, organizowanej przez berlińską Fundację Pinel, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Instytut Terapii i Edukacji Społecznej – Stowarzyszenie.
więcej o Wernisaż wystawy "Zabijanie z przekonania"
Przedstawiciele KU Leuven z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Przedstawiciele KU Leuven z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

05.04.2017
4 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja z belgijskiej uczelni Katholieke Universiteit (KU) Leuven, której przewodniczył prof. Georges Gielen, prorektor ds. wydziałów ścisłych i technicznych oraz kadry naukowej.
więcej o Przedstawiciele KU Leuven z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

05.04.2017
29 marca 2017 odbyła się dziewiąta edycja Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. W tym roku wydział odwiedziło ponad 700 uczniów z aż sześciu województw, a olbrzymie zainteresowanie zmusiło organizatorów do wcześniejszego odrzucenia wielu zgłoszeń.
więcej o Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ