Jagoda Khatri: przez Kraków do Indii
twarze uj

Jagoda Khatri: przez Kraków do Indii

29.04.2016
Na Uniwersytet Jagielloński Jagodę Khatri przyciągnęła zwłaszcza możliwość studiowania rzadkiego kierunku, jakim jest buddologia. W trakcie studiów zaangażowała się w działalność naukową, m.in. biorąc aktywny udział w konferencjach. W 2014 roku odbyła podróż do Indii. Myśli o doktoracie i pracy naukowej.
więcej o Jagoda Khatri: przez Kraków do Indii
Młodzi naukowcy nagrodzeni przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej
osiągnięcie

Młodzi naukowcy nagrodzeni przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej

29.04.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) po raz 24. przyznała stypendia "Start" dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzyma je 10 młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką FNP przeznaczy na stypendia w bieżącym roku, wynosi niemal 3,5 mln złotych.
więcej o Młodzi naukowcy nagrodzeni przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej
Studenci UJ przenoszą edukację na wyższy poziom
wydarzenie studenckie

Studenci UJ przenoszą edukację na wyższy poziom

29.04.2016
Zespół studentów naszej uczelni - Progress Bear, zakwalifikował się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge 2016 organizowanego przez Centrum Systemów Informatycznych ABB. Progress Bear będzie walczyć o udział w trzecim etapie z 11 zespołami z całej Polski.
więcej o Studenci UJ przenoszą edukację na wyższy poziom
Dr hab. Iwona Janowska w ministerialnej komisji weryfikującej znajomość języka

28.04.2016
Koordynowanie systemu poświadczania znajomości języka polskiego oraz nadzór przebiegu egzaminów certyfikacyjnych - to jedne z zadań Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego, której nowy skład powołał Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Członkiem 14-osobowego zespołu została dr hab. Iwona Janowska z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr hab. Iwona Janowska w ministerialnej komisji weryfikującej znajomość języka
Prof. Andrzej Mania zainaugurował VIII Dni Kultury Amerykańskiej

28.04.2016
W środę w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęła się 8. edycja Dni Kultury Amerykańskiej. W tym roku wydarzenie w całości poświęcone jest amerykańskiemu przemysłowi filmowemu. Na trzydniowy program składają się m.in. interdyscyplinarna konferencja naukowa "Hollywood - kreując USA. Filmy w historii, kulturze i społeczeństwie USA", pokazy filmów, wykłady oraz quiz filmowy.
więcej o Prof. Andrzej Mania zainaugurował VIII Dni Kultury Amerykańskiej