Jubileusz 125-lecia studiów rolniczych w Krakowie

26.10.2015
Prof. Wojciech Nowak, rektor UJ i prof. Andrzej Mania, prorektor ds. dydaktyki 23 października wzięli udział w jubileuszowej konferencji "125 lat studiów rolniczych w Krakowie", która odbyła się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
więcej o Jubileusz 125-lecia studiów rolniczych w Krakowie
Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

23.10.2015
Światowej sławy chemik prof. Jean Martinez dołączył w piątek do grona ponad 350 doktorów honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. Maciej Pawłowski podkreślił w laudacji, że imponujący dorobek naukowy uhonorowanego w zakresie poszukiwań nowych leków oraz wieloletnie związki z najstarszą polską uczelnią stanowią przesłankę do nadania mu najwyższej godności przyznawanej przez Senat UJ.
więcej o Prof. Jean Martinez doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Absolwenci WPiA UJ laureatami konkursów Urzędu Patentowego RP

23.10.2015
W XIII edycji konkursów o tematyce związanej z własnością intelektualną nagrodzono i wyróżniono ośmioro absolwentów i doktorantów z Wydziału Prawa i Administracji UJ.
więcej o Absolwenci WPiA UJ laureatami konkursów Urzędu Patentowego RP
Premier Ewa Kopacz z wizytą na UJ
wizyta

Premier Ewa Kopacz z wizytą na UJ

23.10.2015
W czwartek szefowa rządu odwiedziła Kraków. W Life Science Parku spotkała się z naukowcami oraz przedstawicielami małopolskich firm rozwijających nowe technologie. Następnie w towarzystwie rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka zwiedziła nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy Centrum Badań Klinicznych JCI. Pobyt na UJ zakończyło spotkanie z dziennikarzami.
więcej o Premier Ewa Kopacz z wizytą na UJ
Medal „Plus ratio quam vis" dla wybitnego fizyka

24.10.2015
W sobotę 24 października 2015 roku w sali Libraria Collegium Maius UJ miała miejsce uroczystość przyznania brązowego medalu „Plus ratio quam vis" prof. Kazimierzowi Bodkowi z Instytutu Fizyki UJ. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz UJ, pracownicy Instytutu Fizyki, a także studenci, zaproszeni goście oraz przyjaciele i uhonorowanego.
więcej o Medal „Plus ratio quam vis" dla wybitnego fizyka