Polska wraz z synchrotronem SOLARIS wkrótce dołączy do CERIC

25.06.2015
Po raz pierwszy w Krakowie gościli przedstawiciele ministerstw krajów zrzeszonych w CERIC, którzy wraz z dyrektorami instytucji badawczych z krajów skupionych w tym konsorcjum przyjechali na 5. spotkanie CERIC-ERIC General Assembly.
więcej o Polska wraz z synchrotronem SOLARIS wkrótce dołączy do CERIC
Nowi profesorowie w Uniwersytecie Jagiellońskim

24.06.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył we wtorek 23 czerwca 2015 roku w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowi profesorowie w Uniwersytecie Jagiellońskim
Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski

23.06.2015
Listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki otrzymali z rąk rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka studenci - medaliści Akademickich Mistrzostw Polski. W spotkaniu, które odbyło się 23 czerwca w Collegium Novum, uczestniczyli także prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania oraz kwestor UJ Teresa Kapcia. Spotkanie prowadził kierownik Biura Sportu UJ Konrad Wełpa.
więcej o Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski
Narodowe Centrum Nauki przekaże ponad<br />4 mln zł doktorantom i młodym doktorom

Narodowe Centrum Nauki przekaże ponad
4 mln zł doktorantom i młodym doktorom

23.06.2015
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło konkursy "Etiuda 3" oraz "Fuga 4". Dzięki środkom z NCN 18 doktorantów otrzyma roczne stypendia doktorskie, a staże podoktorskie odbędzie 6 badaczy rozpoczynających karierę naukową. Łącznie młodzi uczeni z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymają wsparcie w wysokości
4 142 619,00 zł.
więcej o Narodowe Centrum Nauki przekaże ponad
4 mln zł doktorantom i młodym doktorom
Polska Akademia Umiejętności nagrodziła uniwersyteckich naukowców

22.06.2015
20 czerwca w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności odbyła się uroczystość, podczas której wręczono Nagrodę im. Tadeusza Browicza oraz Nagrodę im. Mariana Mięsowicza.
więcej o Polska Akademia Umiejętności nagrodziła uniwersyteckich naukowców