UJ najlepszą polską uczelnią w rankingu CWUR

29.07.2015
Uniwersytet Jagielloński jest najwyżej notowaną uczelnią z Polski w światowym rankingu The Center for World University Rankings (CWUR). W zestawieniu ujęto 1000 szkół wyższych z 59 krajów, w tym dziewięć polskich. Zwyciężył, podobnie jak przed rokiem, Uniwersytet Harvarda.
więcej o UJ najlepszą polską uczelnią w rankingu CWUR
Socjologowie UJ w projekcie SUFISA

28.07.2015
SUFISA - Sustainable finance for sustainable agriculture and fisheries - ma na celu wskazanie praktyk i polityk, które wspierają zrównoważony rozwój producentów rolnych w odniesieniu do kompleksowych wymagań polityk wobec rolnictwa i obszarów wiejskich, jak również negatywnych efektów funkcjonowania rynku oraz globalizacji.
więcej o Socjologowie UJ w projekcie SUFISA
Prof. Jacek Purchla wybrany na przewodniczącego PK ds. UNESCO

27.07.2015
Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna wręczył kierownikowi Katedry Dziedzictwa Europejskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jackowi Purchli nominację na stanowisko przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Profesor od dawna jest zaangażowany w działalność UNESCO. Od lutego 2012 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.
więcej o Prof. Jacek Purchla wybrany na przewodniczącego PK ds. UNESCO
Środowisko akademickie spotkało się na tradycyjnym śniadaniu profesorskim

24.07.2015
W 615. rocznicę wydania przez króla Władysława Jagiełłę przywileju odnowienia Akademii Krakowskiej uczciło środowisko akademickie w piątkowe przedpołudnie 24 lipca br., spotykając się na śniadaniu profesorskim. Przybyłych na dziedziniec Collegium Maius gości przywitał prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Środowisko akademickie spotkało się na tradycyjnym śniadaniu profesorskim
Od legendy do rzeczywiści. Cała prawda o historycznym Janosiku

24.07.2015
Janosik - postać jak najbardziej historyczna, żyjącą na przełomie XVII i XVIII wieku. Mimo skromnych materiałów źródłowych, można nakreślić w miarę dokładne jego żywot. Jak przystało na przywódcę zbójnickiej bandy, został powieszony za lewe żebro. Rozmowa z prof. Stanisławem Sroką, prodziekanem ds. ogólnych Wydziału Historycznego UJ, autorem książki "Janosik. Prawdziwa historia karpackiego zbója".
więcej o Od legendy do rzeczywiści. Cała prawda o historycznym Janosiku