Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie matematycznym
osiągnięcie

Sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie matematycznym

11.08.2022
Podczas tegorocznego International Mathematics Competition for University Students (IMC) studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego osiągnęli czołowe lokaty indywidualne, co przełożyło się na zdobycie przez nich 2. miejsca na 100 startujących drużyn. Jest to najlepszy wynik w tych zawodach od dekady.
więcej o Sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie matematycznym
CSMiR UJ przystąpiło do międzynarodowej sieci EADI

05.08.2022
Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego (CSMiR UJ) zostało członkiem European Association of Development Research and Training Institutes (EADI) - wiodącej europejskiej sieci w dziedzinie studiów nad rozwojem. Stowarzyszenie z przeszło 100 członkami instytucjonalnymi w ponad 25 krajach organizuje działania i zapewnia platformy dla międzynarodowych sieci oraz wymiany o silnym ukierunkowaniu interdyscyplinarnym.
więcej o CSMiR UJ przystąpiło do międzynarodowej sieci EADI
SOLARIS łączy siły z Cogiteonem i angażuje się w popularyzację nauki

03.08.2022
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS rozpoczyna współpracę z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon, by przybliżać młodszym i starszym fascynujący świat nauki. Pierwsze wspólne działania będzie można obejrzeć podczas tegorocznej Małopolskiej Nocy Naukowców. Długofalowa współpraca obejmuje konsultacje Laboratorium Cząstek i Pracowni Innowacji.
więcej o SOLARIS łączy siły z Cogiteonem i angażuje się w popularyzację nauki
Podano wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej UJ za lata 2017-2021

02.08.2022
Ewaluacja to prowadzona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ocena działalności naukowej prowadzonej wśród dyscyplin uprawianych w uczelni. Po raz pierwszy przedmiotem ewaluacji nie była ocena działalności naukowej wydziałów, lecz osiągniecia naukowe pracowników reprezentujących daną dyscyplinę.
więcej o Podano wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej UJ za lata 2017-2021
Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże
osiągnięcie

Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże

01.08.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki szóstej edycji konkursu Sonatina, w ramach którego badacze, którzy od niedawna mają stopień naukowy doktora, otrzymują wsparcie finansowe przeznaczone na badania i staże w prestiżowych ośrodkach zagranicznych. Wśród laureatów znalazło się troje naukowców z UJ.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże