Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

W CEP UJ można podziwiać kolejną rekonstrukcję przodka człowieka

28.12.2023
Ekspozycja antropologiczna Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego wzbogaciła się o nową, naturalnych rozmiarów rekonstrukcję przodka człowieka. Słynna Lucy, należąca do gatunku Australopithecus afarensis, dołączyła tym samym do dwóch istniejących już rekonstrukcji - neandertalczyka (Homo neanderthalensis) oraz człowieka wyprostowanego (Homo erectus).
więcej o W CEP UJ można podziwiać kolejną rekonstrukcję przodka człowieka

27.12.2023
W organizowanym przez Polskie Naukowe Towarzystwo Marketingu konkursie nagradzane są najlepsze prace magisterskie i licencjackie z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji. W kategorii prac licencjackich za najlepszą uznano pracę Mikołaja Gareckiego - "Postawy młodych konsumentów wobec praktyk greenwashingowych komunikowanych na etykietach".
więcej o Napisana na UJ praca licencjacka nagrodzona w Konkursie im. prof. Romana Głowackiego
"<span lang='en'>Molecular Therapy</span>" opisuje badania naukowców z WBBiB UJ

"Molecular Therapy" opisuje badania naukowców z WBBiB UJ

27.12.2023
We flagowym czasopiśmie Amerykańskiego Towarzystwa Terapii Genowych i Komórkowych "Molecular Therapy" opublikowano artykuł autorstwa pracowników Zakładu Biotechnologii Medycznej UJ. Celem opisanych badań było określenie mechanizmu transdukcji komórek ludzkiego serca przez wektory wirusowe oparte na wirusach towarzyszących adenowirusom (AAV) oraz wskazanie strategii pozwalających na zwiększenie wydajności tego procesu.
więcej o "Molecular Therapy" opisuje badania naukowców z WBBiB UJ
Kondolencje dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Karola

21.12.2023
W związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce dzisiaj w Pradze, pragniemy wyrazić wyrazy głębokiego współczucia dla całej Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Karola.
więcej o Kondolencje dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Karola
Dyrektor SOLARIS wybrany do zarządu i przewodnictwa w <span lang="en">LEAPS</span>

Dyrektor SOLARIS wybrany do zarządu i przewodnictwa w LEAPS

21.12.2023
Wyniki badań powstałe z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego i laserów na swobodnych elektronach są przełomowe w wielu dziedzinach nauki, a Europa osiągnęła światowe przywództwo w tej dziedzinie. Od 2025 roku przez kolejne 3 lata to Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS UJ będzie nadawało kierunek rozwoju konsorcjum LEAPS, zrzeszającemu wszystkie europejskie synchrotronowe źródła światła.
więcej o Dyrektor SOLARIS wybrany do zarządu i przewodnictwa w LEAPS