Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Dyrektor SOLARIS wybrany do zarządu i przewodnictwa w <span lang="en">LEAPS</span>

Dyrektor SOLARIS wybrany do zarządu i przewodnictwa w LEAPS

21.12.2023
Wyniki badań powstałe z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego i laserów na swobodnych elektronach są przełomowe w wielu dziedzinach nauki, a Europa osiągnęła światowe przywództwo w tej dziedzinie. Od 2025 roku przez kolejne 3 lata to Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS UJ będzie nadawało kierunek rozwoju konsorcjum LEAPS, zrzeszającemu wszystkie europejskie synchrotronowe źródła światła.
więcej o Dyrektor SOLARIS wybrany do zarządu i przewodnictwa w LEAPS
Jubileuszowe posiedzenie Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów UJ

20.12.2023
Z okazji przypadającej rocznicy 15-lecia ustanowienia odbyło się jubileuszowe posiedzenie Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów UJ z udziałem rektora UJ prof. Jacka Popiela . W spotkaniu w sali Senackiej uczestniczyła również prof. Dorota Malec, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.
więcej o Jubileuszowe posiedzenie Komitetu ds. Opieki nad Grobami Profesorów UJ
UJ CM z korzystnym finansowaniem rozbudowy kampusu medycznego

20.12.2023
20 grudnia 2023 roku Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Uniwersytet Jagielloński podpisały umowę na finansowanie, w wysokości 244 mln zł, dalszego rozwoju i rozbudowy Kampusu Medycznego UJ CM w Krakowie-Prokocimiu. Pozyskane fundusze pozwolą sfinalizować budowę nowoczesnego centrum dydaktycznego i badawczo-rozwojowego kształcącego kadry medyczne oraz umożliwiającego prowadzenie innowacyjnych badań naukowych.
więcej o UJ CM z korzystnym finansowaniem rozbudowy kampusu medycznego
Prawnik z UJ członkiem rady zarządzającej UNIDROIT

20.12.2023
Prof. Andrzej Szumański z Wydziału Prawa i Administracji UJ został wybrany członkiem rady zarządzającej International Institute for the Unification of Private Law (UNIDROIT). To międzynarodowa organizacja, której celem jest harmonizacja prawa prywatnego międzynarodowego w różnych krajach zarówno poprzez jednolite zasady i konwencje międzynarodowe, jak też tworzenie wzorcowych przepisów, przewodników i wytycznych.
więcej o Prawnik z UJ członkiem rady zarządzającej UNIDROIT
Grant w konkursie QuantERA Call dla dr. hab. Adama Wojciechowskiego

20.12.2023
Wśród 24 projektów wyłonionych w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu technologii kwantowych, organizowanym przez konsorcjum QuantERA, jest aż 8, które realizowane będą z udziałem Polaków. Jednym z nich jest dr hab. Adam Wojciechowski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który wraz z uczonymi z Niemiec i Hiszpanii będzie pracować nad udoskonaleniem właściwości materiałowych nanodiamentów.
więcej o Grant w konkursie QuantERA Call dla dr. hab. Adama Wojciechowskiego