Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
osiągnięcie

Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

02.12.2022
Karolina Brzegowy z Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Kalina Andrysiak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ zostały laureatkami 22. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Nagrodzone zajmują się badaniem skrzeplin udarowych pozostałych po procedurze wewnątrznaczyniowego leczenia udaru mózgu oraz molekularnych mechanizmów kardiomiopatii u pacjentów z dystrofią mięśniową Duchenne’a.
więcej o Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
Wybitny naukowiec i lekarz z doktoratem honoris causa UJ

01.12.2022
Światowej sławy specjalista w dziedzinie dermatologii, patomorfologii i endokrynologii prof. Andrzej Tadeusz Słomiński został uhonorowany doktoratem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 1 grudnia 2022 roku w auli Collegium Maius. Wyróżnienie przyznano na wniosek Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
więcej o Wybitny naukowiec i lekarz z doktoratem honoris causa UJ
Europejski grant dla projektu realizowanego w UJ CM

01.12.2022
Komisja Europejska przyznała ponad 5 mln euro, w tym blisko 400 tys. euro dla UJ CM, na realizację projektu naukowo-badawczego o akronimie I-CARE4OLD. Jego celem jest opracowanie i walidacja algorytmów prognostycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję do przewidywania wyników zdrowotnych i modyfikowania wpływu terapii farmakologicznych i niefarmakologicznych u osób starszych przebywających w domach i placówkach opiekuńczych.
więcej o Europejski grant dla projektu realizowanego w UJ CM
Przyznano <span lang="en">ELSEVIER Research Impact Leaders Award</span>

Przyznano ELSEVIER Research Impact Leaders Award

01.12.2022
Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny został laureatem ELSEVIER Research Impact Leaders Award w kategorii Medical Sciences. To nagroda dla instytucji badawczych, które swoją działalnością przyczyniają się do zwiększenia rozpoznawalności polskiej nauki na świecie. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w Poznaniu, a nagrodę odebrał rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Przyznano ELSEVIER Research Impact Leaders Award
Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ
nagrody

Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ

30.11.2022
Przyznawane od XVI wieku Nagrody Miasta Krakowa pozwalają wyróżnić osoby, których działania mają szczególne znaczenie dla rozwoju miasta w dziedzinach kultury, sztuki, nauki, techniki, a także sportu. Podczas uroczystej gali, która 29 listopada odbyła się w Teatrze Variété, laureaci wyróżnień odebrali medale i statuetki. Większość z nich trafiła do pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ