Lista wiadomości

Nie żyje Krzysztof Penderecki - wybitny polski kompozytor

29.03.2020
29 marca w Krakowie zmarł Krzysztof Penderecki, jeden z najwybitniejszych i najbardziej cenionych polskich kompozytorów. Znakomity dyrygent i pedagog muzyczny. Przedstawiciel polskiej szkoły kompozytorskiej w latach sześćdziesiątych, doktor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego (1998 r.).
więcej o Nie żyje Krzysztof Penderecki - wybitny polski kompozytor

MCB UJ: Badania diagnostyczne w kierunku zakażenia SARS-CoV-2

27.03.2020
Wykorzystując doświadczenie w zakresie biologii molekularnej prof. Wojciecha Branickiego oraz w wirusologii prof. Krzysztofa Pyrcia, w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczynają się prace, które mają na celu szeroką diagnostykę pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie małopolskim.
więcej o MCB UJ: Badania diagnostyczne w kierunku zakażenia SARS-CoV-2
mobilna

Studenci UJ chcą dostarczyć 2000 przyłbic do krakowskich szpitali

27.03.2020
Rusza akcja Samorządu Studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM, której celem jest produkcja i dystrybucja przyłbic ochronnych dla personelu krakowskich szpitali. Do pomocy może się włączyć każdy student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem jest wyprodukowanie 2000 przyłbic.
więcej o Studenci UJ chcą dostarczyć 2000 przyłbic do krakowskich szpitali
osiągnięcie

40 mln zł na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych w UJ CM

25.03.2020
Agencja Badań Medycznych ogłosiła listę rankingową prezentującą wyniki pierwszego konkursu na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych. Wśród projektów wybranych do finansowania znajdują się trzy przedsięwzięcia realizowane przez badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.
więcej o 40 mln zł na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych w UJ CM

Muzeum UJ zachęca do wirtualnego zwiedzania swoich wnętrz

23.03.2020
Od 12 marca instytucje kultury, z uwagi na pandemię koronawirusa oraz wprowadzone w związku z nią ograniczenia, musiały tymczasowo zawiesić działalność. Dyrekcja Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które zastosowały się do zaleceń władz i ten trudny czas spędzają w domach. Zabytkowe wnętrza Collegium Maius wciąż można zwiedzać.
więcej o Muzeum UJ zachęca do wirtualnego zwiedzania swoich wnętrz