Lista wiadomości

Kampania na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego wśród młodzieży

27.04.2021
Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski i prezes Fundacji OSHEE Dariusz Gałęzewski podpisali list intencyjny będący deklaracją współpracy na rzecz wspierania zdrowia psychicznego. W ramach projektu pod hasłem "Walcz, zwyciężaj, żyj!" partnerzy skupią się na prowadzeniu kampanii edukacyjnych promujących tematykę pracy nad kondycją psychiczną skierowanych głównie do młodego pokolenia. W projekt włącza się także Ekstraklasa SA.
więcej o Kampania na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego wśród młodzieży
Mikrobiolog z UJ na podium konkursu FameLab Poland 2020

27.04.2021
Dr inż. Mariusz Madej z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) zajął 3. miejsce w konkursie FameLab Poland 2020. W finałowym występie mówił o najbardziej śmiercionośnym stworzeniu na Ziemi, czyli bakteriofagach - wirusach zabijających bakterie. W finale 9. edycji, który odbył się online w ubiegłą niedzielę, wzięło udział 10 osób z 10 polskich uczelni i instytutów badawczych.
więcej o Mikrobiolog z UJ na podium konkursu FameLab Poland 2020
Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ
nagrody i wyróżnienia

Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ

26.04.2021
Studiująca na UJ Lara Maria Guedes Gonçalves Costa została uznana jedną z najlepszych studentek zagranicznych w Polsce oraz zwyciężczynią konkursu Interstudent 2021. Z kolei prof. Stanisława Kistryna, pełnomocnika rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa, uhonorowano Nagrodą "Gwiazda Umiędzynarodowienia 2021". Laureaci nagród ogłoszeni zostali podczas przeprowadzonej online gali towarzyszącej dorocznej konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce".
więcej o Prof. Stanisław Kistryn i Lara Maria Guedes twarzami internacjonalizacji UJ
Ustawa o NPK. Projekt budzi szereg wątpliwości Prezydium KRASP

26.04.2021
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wyraża głębokie zaniepokojenie treścią dostępnego projektu ustawy dotyczącej uruchomienia Narodowego Programu Kopernikańskiego (NPK) i popiera stanowiska wyrażone w tej sprawie przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Akademię Nauk, Polską Akademię Umiejętności, liczne komitety i towarzystwa naukowe - czytamy w stanowisku z 23 kwietnia.
więcej o Ustawa o NPK. Projekt budzi szereg wątpliwości Prezydium KRASP

23.04.2021
The Guild of European Research-Intensive Universities dołącza do sieci uniwersyteckich, które wyrażają zaniepokojenie propozycją ograniczenia dostępu Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz innych krajów do programu Horizon Europe.
więcej o Europejskie sieci uniwersyteckie apelują o powszechny dostęp do programu Horizon Europe dla krajów zrzeszonych