Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

sport mobilna

Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu

21.09.2020
19 i 20 września w Poznaniu odbył się finał futsalowej ekstraligi kobiet. Rozgrywki wygrały zawodniczki AZS UJ Kraków, które w ostatnim meczu pokonały 2:0 zespół AZS UAM Poznań. Gole w finale zdobyły Małgorzata Bartosiewicz i w ostatniej minucie spotkania Karolina Klabis, bramkarka UJ.
więcej o Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu

Prof. Anetta Undas ponownie w Radzie Narodowego Centrum Nauki

18.09.2020
W związku z przypadającą w grudniu 2020 roku wymianą połowy składu Rady Narodowego Centrum Nauki minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek powołał 12 nowych członków tego gremium. Nominację na kolejną 4-letnią kadencję otrzymała m.in. prof. Anetta Undas z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (UJ CM). Nowa Rada rozpocznie urzędowanie 15 grudnia br.
więcej o Prof. Anetta Undas ponownie w Radzie Narodowego Centrum Nauki

Specjaliści opracowali kompendium wiedzy na temat COVID-19

17.09.2020
Zespół ds. COVID-19 przy prezesie PAN, którego członkiem jest prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przygotował opracowanie, które przedstawia aktualny stan wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, choroby COVID-19 oraz jej skutki medyczne, psychologiczne, gospodarcze i społeczne. W publikacji naukowcy prezentują prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.
więcej o Specjaliści opracowali kompendium wiedzy na temat COVID-19
osiągnięcie

Badacze z UJ wśród pierwszych laureatów konkursu Miniatura 4

17.09.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło pierwsze wyniki czwartej edycji konkursu Miniatura. Do finansowania zakwalifikowano wnioski trzech naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają ponad 130 tys. złotych na realizację pojedynczych działań naukowych, tj. badania wstępne czy badania pilotażowe.
więcej o Badacze z UJ wśród pierwszych laureatów konkursu Miniatura 4

Apel profesorów o poparcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

16.09.2020
W środę po południu posłowie zajmą się projektem dotyczącym zmian w ustawie o ochronie zwierząt. O ponadpartyjne poparcie dla nowego prawa zaapelowało kilkudziesięciu profesorów i noblistka Olga Tokarczuk. Pod listem podpisali się też naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sygnatariusze zwrócili uwagę między innymi na potrzebę zakazu hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego.
więcej o Apel profesorów o poparcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj