kamionka

23.05.2024
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar spotkał się z rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jackiem Popielem. Tematem rozmowy była sytuacja w domach studenckich UJ "Kamionka".
więcej o Rektor UJ i wojewoda małopolski rozmawiali nt. sytuacji w domach studenckich "Kamionka"
kamionka

23.05.2024
Jako Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (SSUJ) pragniemy odnieść się do wydarzeń, którymi żyje cała społeczność studencka, a które mają miejsce w Domu Studenckim "Kamionka" będącym miejscem rozpoczętego przez Krakowskie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej (KKMIP) strajku okupacyjnego. Poniższe oświadczenie kierujemy do każdej osoby studiującej, która jest zainteresowana bieżącą sytuacją.
więcej o Oświadczenie Samorządu Studentów UJ w sprawie strajku okupacyjnego w DS "Kamionka"
Dr Agnieszka Rabiej w komisji poświadczającej znajomość j. polskiego

23.05.2024
W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się pierwsze w nowej 4-letniej kadencji posiedzenie Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. Podczas spotkania wiceminister Andrzej Szeptycki wręczył powołania nowym członkom zespołu. Sekretarzem tego gremium wybrano dr Agnieszkę Rabiej z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Agnieszka Rabiej w komisji poświadczającej znajomość j. polskiego
Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla młodego matematyka z UJ

23.05.2024
Instytut Matematyczny PAN poinformował o rozstrzygnięciu konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Kuratowskiego. Tegorocznym laureatem został dr Borys Kuca z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jury nagrodziło go za cykl prac poświęconych badaniu konfiguracji wielomianowych w kombinatoryce, teorii ergodycznej i geometrii fraktalnej, szczególnie doceniając wyniki dotyczące ciągłej wersji problemu Sárközy’ego.
więcej o Nagroda im. Kazimierza Kuratowskiego dla młodego matematyka z UJ
Stanowisko Senatu UJ ws. "Kamionki"
senat kamionka

Stanowisko Senatu UJ ws. "Kamionki"

22.05.2024
Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbyło się 22 maja 2024 r. podjęte zostało stanowisko popierające władze uczelni. Treść poniżej.
więcej o Stanowisko Senatu UJ ws. "Kamionki"