Lista wiadomości

nagrody

Naukowcy z UJ wśród laureatów Nagrody Prezesa Rady Ministrów

05.11.2019
Jak co roku prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową i wdrożeniową za rok 2018 znaleźli się badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Przemysław Błyszczuk, dr hab. Wojciech Brzezicki, dr hab. Janusz Dąbrowski, prof. UJ oraz dr Łukasz Bola.
więcej o Naukowcy z UJ wśród laureatów Nagrody Prezesa Rady Ministrów
nagrody

Nagrodzono autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej

04.11.2019
Joanna Lisek, Alicja Maślak-Maciejewska i Maria Cieśla zostały tegorocznymi laureatkami Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Autorzy nagrodzonych książek spotkali się 4 listopada w Collegium Novum.
więcej o Nagrodzono autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński jedną z pierwszych uczelni badawczych w Polsce

30.10.2019
30 października Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę 10 uczelni badawczych, wyłonionych w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. W tej prestiżowej grupie uczelni, której powstanie przewidziano w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tzw. Konstytucja dla Nauki lub Ustawa 2.0) znalazł się Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Uniwersytet Jagielloński jedną z pierwszych uczelni badawczych w Polsce
uroczystość

W Prokocimiu otwarto nowy Szpital Uniwersytecki [FOTO+WIDEO]

29.10.2019
Pamiętam, jak wiele osób pytało mnie, czy ta inwestycja ma sens. Dziś w Uniwersytecie Jagiellońskim uruchamiamy szpital godny XXI wieku. To ogromny powód do dumy - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas otwarcia największego i najnowocześniejszego kompleksu medycznego w Polsce, a także jednego z najbardziej innowacyjnych w Europie. Za niespełna miesiąc trafią tu pierwsi pacjenci.
więcej o W Prokocimiu otwarto nowy Szpital Uniwersytecki [FOTO+WIDEO]
uroczystość

Instytut Kardiologii UJ Collegium Medicum świętuje 40. rocznicę działalności

28.10.2019
- Nie od razu Kraków zbudowano. Piastowie budowali go przez około 300 lat, Jagiellonowie przez kolejne 200, a znana dziś powszechnie w Polsce i na świecie krakowska kardiologia, zbudowała swój prestiż ledwie w kilkadziesiąt lat – powiedział kiedyś wybitny kardiochirurg i wieloletni dyrektor Instytutu Kardiologii UJ prof. Antoni Dziatkowiak.
więcej o Instytut Kardiologii UJ Collegium Medicum świętuje 40. rocznicę działalności