Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym

Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym

10.05.2022
Zwycięstwem Uniwersytetu Jagiellońskiego w klasyfikacji generalnej kobiet zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski (AMP) w trójboju siłowym klasycznym, które w ubiegły weekend były rozgrywane w Katowicach. Dwudniowa impreza organizowana przez Uniwersytet Śląski skupiła 318 zawodników i 146 zawodniczek rywalizujących w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu na leżąco oraz w martwym ciągu.
więcej o Reprezentantki UJ najlepsze podczas AMP w trójboju siłowym
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nowego dyrektora medycznego

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nowego dyrektora medycznego

10.05.2022
Trwają zmiany w modelu funkcjonowania Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dyrektor placówki dr hab. Wojciech Cyrul, prof. UJ rozpisał konkurs na stanowisko zastępcy do spraw medycznych. Zwyciężył prof. Rafał Chrzan, uznany specjalista w dziedzinie urologii dziecięcej. Nowy dyrektor medyczny rozpoczął urzędowanie 1 maja.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nowego dyrektora medycznego
Uniwersytety z Irlandii i Szwajcarii przystąpiły do Una Europa

09.05.2022
9 maja w Dzień Europy do sojuszu 9 wiodących europejskich uniwersytetów badawczych Una Europa dołączyły University College Dublin (UCD) i Universität Zürich (UZH). Będzie on teraz liczył ponad 0,5 mln studentów i prawie 100 tys. pracowników oraz miliony słuchaczy wirtualnych.
więcej o Uniwersytety z Irlandii i Szwajcarii przystąpiły do Una Europa
SU podsumował olbrzymi projekt na wyposażenie nowej siedziby

09.05.2022
Ponad 236 milionów złotych dofinansowania, blisko 5 lat trwania, prawie 90 przeprowadzonych przetargów, w ramach których zawarto ponad 300 umów - tak w skrócie można opisać realizację projektu "Wyposażenie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego Kraków-Prokocim", który z uwagi na zakres oraz kwotę był pierwszym tak dużym przedsięwzięciem w historii placówki. Jej dyrekcja ogłosiła zakończenie realizacji zadania 9 maja w Dzień Europy.
więcej o SU podsumował olbrzymi projekt na wyposażenie nowej siedziby
Wolontariusze z UJ wspierają Kraków w niesieniu pomocy uchodźcom

Wolontariusze z UJ wspierają Kraków w niesieniu pomocy uchodźcom

06.05.2022
Kraków, od samego początku napływu ukraińskich uchodźców i ewakuowanych do Polski, okazał się bardzo istotnym węzłem komunikacyjnym. W ostatnim tygodniu lutego 2022 roku różne działania wspierające realizowane przez studentów i wykładowców Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego zyskały strukturę wzajemnego wsparcia pod nazwą Inicjatywa dla Ukrainy (IDU).
więcej o Wolontariusze z UJ wspierają Kraków w niesieniu pomocy uchodźcom