Lista wiadomości

nagrody i wyróżnienia

Dzieci nagrodziły najlepszych wykładowców w Krakowie

08.10.2019
5 października wręczono nagrody Wykładowcy Roku 2018/19 na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie. Wyróżnieni zostali najlepsi z najlepszych, którzy szczególnie wysoko zostali ocenieni przez małych studentów. Tytuł Wykładowcy Roku przyznawany jest prowadzącym zajęcia za poszerzanie horyzontów, umiejętność zainteresowania dzieci nowymi tematami oraz wyjaśniania im zawiłych treści w prosty i przystępny sposób.
więcej o Dzieci nagrodziły najlepszych wykładowców w Krakowie

Naukowcy opracowali nowe wytyczne dotyczące spożycia mięsa

08.10.2019
Wysoko cenione czasopismo "Annals of Internal Medicine" opublikowało nowe wytyczne żywieniowe dotyczące konsumpcji mięsa czerwonego i przetworzonego wraz z 5 przeglądami systematycznymi, na podstawie których zalecenia te zostały sformułowane. W pracach tych uczestniczyli badacze z kanadyjskich uniwersytetów Dalhousie i McMaster oraz ośrodka Cochrane, który działa w ramach Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Naukowcy opracowali nowe wytyczne dotyczące spożycia mięsa

Najlepsi z najlepszych! 4.0: Studenci z UJ ze wsparciem finansowym

08.10.2019
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki naboru ofert w ramach programu "Najlepsi z najlepszych! 4.0". Spośród 117 zgłoszeń rekomendowanych do finansowania 13 projektów zostało zaproponowanych przez Uniwersytet Jagielloński. Dzięki temu wybitnie uzdolnieni studenci będą mogli uzyskać wsparcie w rozwoju swojej aktywności naukowej w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach.
więcej o Najlepsi z najlepszych! 4.0: Studenci z UJ ze wsparciem finansowym
uroczystość

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki

07.10.2019
7 października w auli w Auditorium Maximum UJ odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Studentów-seniorów najstarszej polskiej uczelni powitali rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz kierownik Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewa Piłat.
więcej o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 38. rok akademicki
relacja

Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym

07.10.2019
7 października rozpoczyna się Tydzień Zdrowia Psychicznego „Human Week" organizowany po raz pierwszy w Krakowie przez Szpital Uniwersytecki we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Wydarzenie będzie okazją, by zatrzymać się na chwilę w codziennym pędzie i skupić na zdrowiu psychicznym. Ułatwią to wykłady, warsztaty, spotkania ze specjalistami, seanse filmowe i wieczory poetyckie.
więcej o Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym