Lista wiadomości

Uczeni krytycznie o planach rozbudowy tras narciarskich w Tatrach

22.06.2020
Polskie Koleje Linowe (PKL) zamierzają znacznie rozbudować infrastrukturę narciarską w rejonie Hali Goryczkowej, która wraz z kolejkami na Kasprowy Wierch i Halę Gąsienicową tworzy jedyny ośrodek narciarski w polskiej części Tatr. Przeciwko tym inwestycjom są naukowcy z całej Polski, w tym z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy napisali list protestacyjny do Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).
więcej o Uczeni krytycznie o planach rozbudowy tras narciarskich w Tatrach

Apel KRASP o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących

18.06.2020
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowało 18 czerwca apel o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących jakiekolwiek osoby lub grupy społeczne.
więcej o Apel KRASP o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących

Po raz pierwszy poznamy mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa

18.06.2020
W najbliższy poniedziałek Kraków dołączy do corocznego MetaSUB global City Sampling Day. Akcja ma na celu zebranie wymazów z mikrobiologicznymi "odciskami palców" przestrzeni miejskiej z powierzchni użytkowych w otoczeniu transportu publicznego. Krajowym koordynatorem wydarzenia jest dr hab. inż. Paweł Łabaj z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.
więcej o Po raz pierwszy poznamy mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa
mobilna

Kilkunastu młodych badaczy z UJ ze stypendiami ministra nauki

17.06.2020
18 wybitnym, młodym naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego - którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu - przyznano stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Każdy z nich będzie otrzymywał grant w wysokości ponad 5 tys. zł miesięcznie.
więcej o Kilkunastu młodych badaczy z UJ ze stypendiami ministra nauki

Apel Kolegium Rektorsko-Dziekańskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego

17.06.2020
W trwającej obecnie kampanii wyborczej zwracamy się z apelem do polityków o zaprzestanie stosowania stwierdzeń stygmatyzujących jakiekolwiek grupy społeczne czy osoby.
więcej o Apel Kolegium Rektorsko-Dziekańskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego