Lista wiadomości

Profesor Józef Dulak przedstawicielem Polski w ESFRI

04.02.2020
Prof. Józef Dulak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) został powołany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na przedstawiciela Polski w ramach Europejskiego Forum Strategicznego ds. Infrastruktur Badawczych (European Strategic Forum on Research Infrastructures - ESFRI). Profesor zasiądzie w Grupie Roboczej ds. Zdrowia i Żywności.
więcej o Profesor Józef Dulak przedstawicielem Polski w ESFRI
mobilna

Studenci WPiA UJ zwyciężyli w rundach krajowych konkursu Jessup

03.02.2020
W ubiegły weekend zespół studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) osiągnął ogromny sukces, zwyciężając w rundach krajowych konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, które odbyły się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. W kwietniu będą reprezentować nasz kraj w międzynarodowym finale, który odbędzie się w USA. Opiekunem drużyny jest dr Przemysław Roguski.
więcej o Studenci WPiA UJ zwyciężyli w rundach krajowych konkursu Jessup
mobilna

31.01.2020
W dniu opuszczenia struktur unijnych przez Wielką Brytanię, instytucje nauki i szkolnictwa wyższego wydały oświadczenie, w którym zapewniły o niesłabnącym zaangażowaniu we wspólne działanie. Niemal 30 krajowych i międzynarodowych organizacji skupionych w sieciach współpracy zaapelowało do rządów poszczególnych państw oraz władz Unii Europejskiej o uregulowanie kwestii związanych z programami Erasmus+ oraz Horyzont do końca roku 2020.
więcej o Wspólne oświadczenie instytucji oświatowych Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii
osiągnięcie

Naukowcy z UJ poprowadzą badania w programie COST "EuNET INNOCHRON"

29.01.2020
Opracowanie standardów diagnostycznych i terapeutycznych oraz badania nad nowymi preparatami redukującymi poziom neutropenii to główne cele nowego programu COST "EuNET INNOCHRON" – European Network for Innovative Diagnosis and Treatment of Chronic Neutropenias. Ze strony UJ program koordynują prof. Joanna Cichy z Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz dr hab. Jarosław Baran, prof. UJ z Zakładu Immunologii Klinicznej UJ CM.
więcej o Naukowcy z UJ poprowadzą badania w programie COST "EuNET INNOCHRON"
wizyta

Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

28.01.2020
28 stycznia Uniwersytet Jagielloński odwiedził prezydent Republiki Malty dr George Vella. Po spotkaniu z przedstawicielami władz uniwersyteckich gość wygłosił w Auli Collegium Novum wykład zatytułowany "Present Global Challenges". W programie wizyty znalazła się także również krótka wizyta w Muzeum UJ Collegium Maius oraz Bibliotece Jagiellońskiej.
więcej o Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim