Lista wiadomości

100-lecie działalności Uniwersytetu Lublańskiego

03.12.2019
3 grudnia 2019 r. prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. dr hab. Stanisław Kistryn wziął udział w uroczystości z okazji 100-lecia istnienia Uniwersytetu Lublańskiego.
więcej o 100-lecie działalności Uniwersytetu Lublańskiego
mobilna

Sukces drużyny UJ w mistrzostwach w programowaniu zespołowym

03.12.2019
Zespół studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobył złoty medal i 4. miejsce podczas XXV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w ubiegły weekend w Pradze. Dzięki dobremu występowi reprezentujący najstarszą polską uczelnię - Krzysztof Pióro, Bartosz Podkanowicz i Krzysztof Potępa - wystąpią na mistrzostwach świata w Rosji.
więcej o Sukces drużyny UJ w mistrzostwach w programowaniu zespołowym
uroczystość

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

02.12.2019
2 grudnia 2019 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W ceremonii uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

Szkoły doktorskie zainaugurowały pierwszy rok akademicki

27.11.2019
W środę 27 listopada w budynku dydaktycznym Wydziału Prawa i Administracji UJ przy ul. Krupniczej odbyła się historyczna inauguracja roku czterech szkół doktorskich. Te nowe instytucje w strukturze najstarszej polskiej uczelni zostały powołane do życia w wyniku reformy szkolnictwa wyższego wprowadzanej przepisami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Ustawy 2.0.
więcej o Szkoły doktorskie zainaugurowały pierwszy rok akademicki

Prof. Zbigniew Błocki pozostanie członkiem rady Science Europe

27.11.2019
Dyrektor Narodowego Centrum Nauki (NCN), wieloletni pracownik naukowy Wydziału Matematyki i Informatyki UJ został po raz trzeci wybrany, na 2-letnią kadencję, członkiem Rady Zarządzającej Science Europe (SE) - międzynarodowej organizacji zrzeszającej 37 europejskich instytucji naukowych prowadzących lub fundujących działalność badawczą. Gremium to wyznacza i monitoruje kierunek działań SE.
więcej o Prof. Zbigniew Błocki pozostanie członkiem rady Science Europe