Lista wiadomości

sport mobilna

Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu

21.09.2020
19 i 20 września w Poznaniu odbył się finał futsalowej ekstraligi kobiet. Rozgrywki wygrały zawodniczki AZS UJ Kraków, które w ostatnim meczu pokonały 2:0 zespół AZS UAM Poznań. Gole w finale zdobyły Małgorzata Bartosiewicz i w ostatniej minucie spotkania Karolina Klabis, bramkarka UJ.
więcej o Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu

Prof. Anetta Undas ponownie w Radzie Narodowego Centrum Nauki

18.09.2020
W związku z przypadającą w grudniu 2020 roku wymianą połowy składu Rady Narodowego Centrum Nauki minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek powołał 12 nowych członków tego gremium. Nominację na kolejną 4-letnią kadencję otrzymała m.in. prof. Anetta Undas z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (UJ CM). Nowa Rada rozpocznie urzędowanie 15 grudnia br.
więcej o Prof. Anetta Undas ponownie w Radzie Narodowego Centrum Nauki

Specjaliści opracowali kompendium wiedzy na temat COVID-19

17.09.2020
Zespół ds. COVID-19 przy prezesie PAN, którego członkiem jest prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, przygotował opracowanie, które przedstawia aktualny stan wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, choroby COVID-19 oraz jej skutki medyczne, psychologiczne, gospodarcze i społeczne. W publikacji naukowcy prezentują prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.
więcej o Specjaliści opracowali kompendium wiedzy na temat COVID-19
osiągnięcie

Badacze z UJ wśród pierwszych laureatów konkursu Miniatura 4

17.09.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło pierwsze wyniki czwartej edycji konkursu Miniatura. Do finansowania zakwalifikowano wnioski trzech naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają ponad 130 tys. złotych na realizację pojedynczych działań naukowych, tj. badania wstępne czy badania pilotażowe.
więcej o Badacze z UJ wśród pierwszych laureatów konkursu Miniatura 4

Apel profesorów o poparcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

16.09.2020
W środę po południu posłowie zajmą się projektem dotyczącym zmian w ustawie o ochronie zwierząt. O ponadpartyjne poparcie dla nowego prawa zaapelowało kilkudziesięciu profesorów i noblistka Olga Tokarczuk. Pod listem podpisali się też naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sygnatariusze zwrócili uwagę między innymi na potrzebę zakazu hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego.
więcej o Apel profesorów o poparcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt