Lista wiadomości

mobilna

NAWA dofinansuje umiędzynarodowienie szkół doktorskich na UJ

16.11.2020
Stypendia dla najlepszych doktorantów, szkolenia dla promotorów, kadry i doktorantów z kadrą zagraniczną oraz seminarium z noblistami - to tylko niektóre działania Uniwersytetu Jagiellońskiego, jakie zostaną sfinansowane w ramach programu NAWA "STER - Umiędzynarodowienie szkół doktorskich". Liderem projektu, który skierowany jest do wszystkich doktorantów UJ, jest Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych.
więcej o NAWA dofinansuje umiędzynarodowienie szkół doktorskich na UJ
Naukowiec z UJ współautorem artykułu w "Nature Astronomy"

16.11.2020
W najnowszym numerze "Nature Astronomy" opublikowany został artykuł opisujący badania prowadzone m.in. na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Grupa międzynarodowych badaczy, w skład której wchodzi dr hab. Szymon Pustelny z Instytutu Fizyki UJ, analizuje w nim możliwość wykorzystania sieci zsynchronizowanych sensorów kwantowych w ramach tzw. astronomii wielonośnikowej.
więcej o Naukowiec z UJ współautorem artykułu w "Nature Astronomy"
Świetny występ studentów prawa w konkursie FDI Moot 2020
mobilna

Świetny występ studentów prawa w konkursie FDI Moot 2020

13.11.2020
Za nami światowe finały konkursu Foreign Direct Investment International Arbitration Moot 2020. Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego - w składzie: August Adamowicz, Roxana Krzyżowska, Justyna Sikora, Maria Włoskowicz oraz Anna Zymuła - zajęła w nim 3. miejsce na świecie, ustępując jedynie zespołom z Brazylii i Francji. Opiekunem studentów jest mec. Aleksandra Żanowska, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UJ.
więcej o Świetny występ studentów prawa w konkursie FDI Moot 2020
Wybiegali pomoc dla pacjentów szpitala dziecięcego w Prokocimiu

13.11.2020
Ponad 21 tys. złotych udało się zebrać podczas tegorocznego biegu charytatywnego "5 na dobry początek". Pieniądze pozwoliły na zakup specjalistycznych narzędzi chirurgicznych koniecznych do operacji osteotomii okołopanewkowej metodą Ganza. Takie skomplikowane operacje wykonują w Polsce tylko dwa ośrodki - Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu (USD) oraz Klinika Ortopedii w Otwocku.
więcej o Wybiegali pomoc dla pacjentów szpitala dziecięcego w Prokocimiu
Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Maciejowi Salamonowi

12.11.2020
Profesorowi Maciejowi Salamonowi, wybitnemu historykowi i numizmatykowi, badaczowi historii i kultury Bizancjum wręczona została, jako dowód uznania jego pozycji naukowej, księga zatytułowana "Studia Byzantina et Slavica". Zbiór artykułów przygotowany został przez grono 39 uczniów i przyjaciół Profesora z kraju i zagranicy.
więcej o Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Maciejowi Salamonowi