Lista wiadomości

UJ niezmiennie na czele rankingu wydziałów prawa Rzeczpospolitej

26.06.2020
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz 7. z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych przygotowanym przez "Rzeczpospolitą" i powiększył przewagę nad konkurentami - drugim Uniwersytetem Warszawskim i trzecim Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
więcej o UJ niezmiennie na czele rankingu wydziałów prawa Rzeczpospolitej
mobilna

Kolejny sukces studentów WPiA UJ w międzynarodowym konkursie

25.06.2020
Drużyna Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) znalazła się w grupie 7 najlepszych uczelni na świecie w konkursie Nuremberg Moot Court. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 65 studenckich zespołów z 40 krajów.
więcej o Kolejny sukces studentów WPiA UJ w międzynarodowym konkursie

Badania naukowców z UJ w "Journal of Investigative Dermatology"

24.06.2020
Dwa artykuły naukowców z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) zostały wyróżnione w lipcu na łamach miesięcznika "Journal of Investigative Dermatology" - czołowego na świecie czasopisma naukowego w dziedzinie dermatologii.
więcej o Badania naukowców z UJ w "Journal of Investigative Dermatology"

Naukowcy wzywają do powołania europejskiej fundacji humanitarnej

24.06.2020
24 czerwca na stronie czasopisma "Nature" opublikowano list otwarty sygnowany przez 75 europejskich naukowców, w którym wzywają oni do utworzenia europejskiej fundacji humanitarnej działającej na wzór fundacji Billa i Melindy Gatesów. Jej celem byłoby zapobieganie i przeciwdziałanie kryzysom środowiskowym i zdrowotnym.
więcej o Naukowcy wzywają do powołania europejskiej fundacji humanitarnej

Troje lekarzy z UJ CM finalistami Supertalentów w Medycynie 2020

23.06.2020
Dr hab. Iwona Tomaszewska, dr hab. Mateusz Hołda i dr Katarzyna Nessler z Wydziału Lekarskiego UJ CM znaleźli się w gronie dziesięciu finalistów tegorocznej edycji konkursu dla liderów młodego pokolenia lekarzy. Plebiscyt od 2012 roku organizuje redakcja "Pulsu Medycyny".
więcej o Troje lekarzy z UJ CM finalistami Supertalentów w Medycynie 2020