Lista wiadomości

Uniwersytet hasłem przewodnim 14. edycji Dni Jana Pawła II

07.11.2019
Często narzekamy, że coraz bardziej oddalamy się od siebie. Jedną z tych rzeczy, która powinna nas połączyć, jest chęć upamiętnienia wielkiego pontyfikatu Karola Wojtyły. Nie chodzi tylko o wspominanie tej wybitnej postaci, ale by z jego nauczania zaczerpnąć inspiracje do rozwiązywania dzisiejszych sporów - mówi o. prof. Jarosław Kupczak, szef komitetu organizacyjnego 14. Dni Jana Pawła II. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 5-7 listopada.
więcej o Uniwersytet hasłem przewodnim 14. edycji Dni Jana Pawła II
relacja

Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

07.11.2019
Z roku na rok w społeczeństwie polskim wzrasta odsetek osób starszych. Chociaż proces biologicznego starzenia się jest nieuchronny, współczesna nauka stwarza możliwości skutecznej poprawy jakości życia ludzi w podeszłym wieku. O tym jak właściwie wykorzystać te możliwości rozmawiali uczestnicy VI Forum Seniora, które odbyło się 7 listopada w Auditorium Maximum UJ.
więcej o Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim
osiągnięcie

Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3

07.11.2019
Do 16 wzrosła liczba pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty w programie Miniatura 3. Jego celem jest wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3
nominacje i promocje

Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów

07.11.2019
68 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki odebrało z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy akty nominacyjne. Wśród nowo mianowanych profesorów jest prof. Marek Drewnik, dyrektor Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się w środę 6 listopada w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów
uroczystość

W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau

06.11.2019
Dzień 6 listopada, obchodzony od pięciu lat wspólnie przez krakowskie uczelnie jako Akademicki Dzień Pamięci, łączy w sobie wspomnienie zmarłych członków społeczności akademickiej naszego miasta z uroczystościami upamiętniającymi ofiary Aktion gegen Universitäts-Professoren - przeprowadzonej w 1939 roku przez gestapo akcji represyjnej znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau.
więcej o W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau