Przyznano <span lang="en">ELSEVIER Research Impact Leaders Award</span>
mobilna

Przyznano ELSEVIER Research Impact Leaders Award

01.12.2022
Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny został laureatem ELSEVIER Research Impact Leaders Award w kategorii Medical Sciences. To nagroda dla instytucji badawczych, które swoją działalnością przyczyniają się do zwiększenia rozpoznawalności polskiej nauki na świecie. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się podczas posiedzenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w Poznaniu, a nagrodę odebrał rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Przyznano ELSEVIER Research Impact Leaders Award
Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ
nagrody mobilna

Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ

30.11.2022
Przyznawane od XVI wieku Nagrody Miasta Krakowa pozwalają wyróżnić osoby, których działania mają szczególne znaczenie dla rozwoju miasta w dziedzinach kultury, sztuki, nauki, techniki, a także sportu. Podczas uroczystej gali, która 29 listopada odbyła się w Teatrze Variété, laureaci wyróżnień odebrali medale i statuetki. Większość z nich trafiła do pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kolejne Nagrody Miasta Krakowa dla przedstawicieli społeczności UJ
Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków
osiągnięcie mobilna

Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków

30.11.2022
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło wyniki kolejnej edycji programu LIDER. W gronie laureatów znalazł się dr Roger Krzyżewski z Wydziału Lekarskiego UJ CM. Naukowiec otrzymał ponad 1,2 mln złotych dofinansowania na realizację projektu "Nowa metoda przesiewowej diagnostyki tętniaka tętnicy środkowej mózgu - analiza sygnału przezczaszkowej ultrasonografii dopplerowskiej z zastosowaniem metod sztucznej inteligencji".
więcej o Grant na opracowanie szybkiej diagnostyki przesiewowej tętniaków
Rewelacyjna runda Jagiellonek

Rewelacyjna runda Jagiellonek

29.11.2022
Po pierwszej rundzie rozgrywek sezonu 2022-2023 drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego z bilansem siedmiu zwycięstw, dwóch remisów i dwóch porażek zajmuje miejsce tuż za podium w Ekstralidze Piłki Nożnej Kobiet PZPN. Do miejsca medalowego zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kroka traci 4 punkty. Liderem rozgrywek jest obecnie zespół GKS Katowice.
więcej o Rewelacyjna runda Jagiellonek
Badacz z UJ pokieruje krakowskim oddziałem Polskiej Akademii Nauk
mobilna

Badacz z UJ pokieruje krakowskim oddziałem Polskiej Akademii Nauk

29.11.2022
Profesor Karol Życzkowski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego został wybrany na prezesa Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Zastąpi na tym stanowisku prof. Andrzeja Jajszczyka z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W prezydium w kadencji 2023-2026 zasiądzie troje pracowników naukowych najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Badacz z UJ pokieruje krakowskim oddziałem Polskiej Akademii Nauk