Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Uniwersyteckie projekty na Polskiej Mapie Infrastruktury Badawczej

16.01.2020
Resort nauki opublikował wykaz strategicznych infrastruktur badawczych tworzących Polską Mapę Infrastruktury Badawczej. Znalazło się na niej 65 najwyżej ocenionych inicjatyw, w tym 5 zgłoszonych przez Uniwersytet Jagielloński. Mapa skupia infrastruktury o najwyższym potencjale doskonałości naukowej konsolidujące potencjał badawczy w dziedzinach istotnych dla rozwoju nauki oraz kraju.
więcej o Uniwersyteckie projekty na Polskiej Mapie Infrastruktury Badawczej
mobilna

Młodzi biolodzy z UJ otrzymają granty EMBO

15.01.2020
15 stycznia 2020 roku European Molecular Biology Organisation (EMBO) ogłosiła wyniki najnowszej edycji konkursu Installation Grants, w ramach którego nagrodzonym badaczom przyznane zostaną fundusze na utworzenie niezależnych laboratoriów na terenie Czech, Polski, Portugalii oraz Turcji. Wśród dziewięciu laureatów ze wspomnianych krajów znalazło się dwóch naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Młodzi biolodzy z UJ otrzymają granty EMBO

Praca naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego w "EMBO Reports"

15.01.2020
W czasopiśmie "EMBO Reports" ukazał się artykuł "Heme oxygenase‐1 deficiency triggers exhaustion of hematopoietic stem cells" poświęcony roli oksygenazy hemowej-1 w regulacji hematopoetycznych komórek macierzystych (HSC). Jego współautorami są pracownicy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Małopolskiego Centrum Biotechnologii.
więcej o Praca naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego w "EMBO Reports"
relacja

Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.01.2020
10 stycznia już po raz dziewiąty Wydział Biologii UJ i tworzące go Instytuty - Zoologii i Badań Biomedycznych, Nauk o Środowisku oraz Botaniki brał udział w Nocy Biologów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Globalne zmiany środowiska".
więcej o Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim

Uniwersyteccy archeolodzy podbijają region Mesa Verde w USA

10.01.2020
Jak ustalili badacze Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, niektóre ryty naskalne, wykonane przez Indian około 800 lat temu w kanionach na pograniczu Kolorado i Utah w Stanach Zjednoczonych, miały związek z obserwacjami astronomicznymi, np. z przesileniami zimowym i letnim. Kierownikiem pionierskich i zarazem jedynych polskich na tym terenie badań jest dr Radosław Palonka z Zakładu Archeologii Nowego Świata UJ.
więcej o Uniwersyteccy archeolodzy podbijają region Mesa Verde w USA

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj