Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Uniwersytet hasłem przewodnim 14. edycji Dni Jana Pawła II

07.11.2019
Często narzekamy, że coraz bardziej oddalamy się od siebie. Jedną z tych rzeczy, która powinna nas połączyć, jest chęć upamiętnienia wielkiego pontyfikatu Karola Wojtyły. Nie chodzi tylko o wspominanie tej wybitnej postaci, ale by z jego nauczania zaczerpnąć inspiracje do rozwiązywania dzisiejszych sporów - mówi o. prof. Jarosław Kupczak, szef komitetu organizacyjnego 14. Dni Jana Pawła II. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 5-7 listopada.
więcej o Uniwersytet hasłem przewodnim 14. edycji Dni Jana Pawła II
relacja

Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

07.11.2019
Z roku na rok w społeczeństwie polskim wzrasta odsetek osób starszych. Chociaż proces biologicznego starzenia się jest nieuchronny, współczesna nauka stwarza możliwości skutecznej poprawy jakości życia ludzi w podeszłym wieku. O tym jak właściwie wykorzystać te możliwości rozmawiali uczestnicy VI Forum Seniora, które odbyło się 7 listopada w Auditorium Maximum UJ.
więcej o Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim
osiągnięcie

Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3

07.11.2019
Do 16 wzrosła liczba pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty w programie Miniatura 3. Jego celem jest wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3
nominacje i promocje

Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów

07.11.2019
68 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki odebrało z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy akty nominacyjne. Wśród nowo mianowanych profesorów jest prof. Marek Drewnik, dyrektor Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się w środę 6 listopada w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów
uroczystość

W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau

06.11.2019
Dzień 6 listopada, obchodzony od pięciu lat wspólnie przez krakowskie uczelnie jako Akademicki Dzień Pamięci, łączy w sobie wspomnienie zmarłych członków społeczności akademickiej naszego miasta z uroczystościami upamiętniającymi ofiary Aktion gegen Universitäts-Professoren - przeprowadzonej w 1939 roku przez gestapo akcji represyjnej znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau.
więcej o W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj