Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Chemicy z UJ publikują na łamach "<span lang="en">Molecular Cancer</span>"
osiągnięcie

Chemicy z UJ publikują na łamach "Molecular Cancer"

12.09.2023
Pracujący pod kierownictwem dr Katarzyny Magiery-Mularz zespół naukowców z Wydziału Chemii UJ wraz ze współpracownikami opisał na łamach prestiżowego periodyku naukowego "Molecular Cancer" peptyd makrocykliczny, który hamuje kluczowy dla rozwoju raka szlak PD-1/PD-L1 (programowanej śmierci komórkowej) oraz uzyskał informacje o sposobie jego oddziaływania z białkiem PD-L1.
więcej o Chemicy z UJ publikują na łamach "Molecular Cancer"
Oddział Kliniczny Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego pod nowym adresem

12.09.2023
Oddział Kliniczny Hematologii wraz z Oddziałem Przeszczepiania Szpiku Kostnego został przeniesiony z ulicy Kopernika 17 do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przy ulicy Jakubowskiego 2 w Krakowie-Prokocimiu (budynek H, poziom 5.). Wraz z nim adres zmieniły również Poradnia Hematologiczna oraz Dzienny Ośrodek Leczenia. Pacjenci będą tu mieli zdecydowanie lepszą dostępność do specjalistów.
więcej o Oddział Kliniczny Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego pod nowym adresem
45-lecie Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa

08.09.2023
Uroczyste sympozjum, inauguracja Europa Nostra Heritage Hub czy otwarcie wystawy o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Krakowa – to tylko wybrane wydarzenia obchodów 45-lecia wpisu Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz powstania Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, który przyczynił się do bezprecedensowej przemiany wyglądu zabytkowego centrum i przywrócenia blasku niezliczonym obiektom.
więcej o 45-lecie Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa
Niezwykła operacja kardiochirurgów szpitala dziecięcego

07.09.2023
Zespół lekarzy Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, pod kierownictwem prof. Tomasza Mroczka, przeprowadził pierwszą w Europie operację, podczas której całkowicie przebudowano serce 1,5-rocznego dziecka. Medycy porównali skomplikowany zabieg do lądowania na Księżycu.
więcej o Niezwykła operacja kardiochirurgów szpitala dziecięcego
Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ
rada uczelni

Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ

04.09.2023
1 września przewodnictwo nad Samorządem objęła Magdalena Herman, studentka Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Rola ta została jej powierzona przez przedstawicieli wszystkich wydziałów oraz kierunków międzywydziałowych na posiedzeniu Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, które odbyło się w czerwcu.
więcej o Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ