Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Nowo odkryty gatunek motyla nazwany na cześć Kopernika

28.08.2023
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego poinformowali o odkryciu nowego gatunku motyla. Występujący wyłącznie w peruwiańskich Andach owad otrzymał łacińską nazwę Catasticta copernicus. W ten sposób badacze składają hołd Mikołajowi Kopernikowi - wybitnemu i wszechstronnemu naukowcowi, w 550. rocznicę jego urodzin.
więcej o Nowo odkryty gatunek motyla nazwany na cześć Kopernika
Prof. Ewa Zuba-Surma w eksperckim zespole Polskiej Akademii Nauk

25.08.2023
Wydział V Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk powołał do życia Zespół ds. Komórek Macierzystych i Terapii Komórkowych (KMiTK). Członkinią 6-osobowego gremium została prof. Ewa Zuba-Surma z Zakładu Biologii Komórki Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Prof. Ewa Zuba-Surma w eksperckim zespole Polskiej Akademii Nauk
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego dołącza do EMBL Heidelberg

24.08.2023
Jakub Jeżowski, który pracę magisterską realizował we współpracy Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ i Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, otrzymał stypendium EMBL dla naukowców przed doktoratem, umożliwiające mu przystąpienie do EMBL International PhD Programme i prowadzenie pracy doktorskiej w EMBL Heidelberg.
więcej o Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego dołącza do EMBL Heidelberg
Krakowskie uczelnie zacieśniają współpracę na rzecz cyberbezpieczeństwa

24.08.2023
Porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa podpisały Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Rolniczy oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Nadrzędnym celem projektu jest stworzenie platformy współpracy i wymiany wiedzy w zakresie bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych w regionie Małopolski, a także wzajemne wsparcie działań mających na celu ochronę danych.
więcej o Krakowskie uczelnie zacieśniają współpracę na rzecz cyberbezpieczeństwa
Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7
osiągnięcie

Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7

22.08.2023
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursu Miniatura 7 dla wniosków złożonych w maju. W gronie laureatów znalazło się troje naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzone przez nich pojedyncze działania naukowe będą realizowane na wydziałach: Biologii, Chemii oraz Filologicznym.
więcej o Naukowcy UJ na kolejnej liście rankingowej konkursu Miniatura 7