Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Nowo mianowani profesorowie UJ odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Nowo mianowani profesorowie UJ odebrali akty nominacyjne

15.06.2023
Prezydent Andrzej Duda nadał tytuły profesorskie 95 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W tym gronie znalazło się sześcioro przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 14 czerwca w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
więcej o Nowo mianowani profesorowie UJ odebrali akty nominacyjne
Uroczyste promocje habilitacyjne pięciu kolejnych dyscyplin
nominacje i promocje

Uroczyste promocje habilitacyjne pięciu kolejnych dyscyplin

14.06.2023
Rektor UJ prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinach: nauki farmaceutyczne, nauki o zdrowiu, językoznawstwo, nauki chemiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku, które odbyły się 13 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dwadzieścioro jeden pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Uroczyste promocje habilitacyjne pięciu kolejnych dyscyplin
Wstępne wyniki konsultacji "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030"

14.06.2023
Rada Klimatyczna UJ opublikowała wstępne opracowanie ilościowych wyników internetowej ankiety dotyczącej propozycji "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030". Głosy uczestników badania będą podstawą do planowania cieszących się zrozumieniem i poparciem wspólnoty UJ działań zmierzających do tworzenia uczelni w jak najmniejszym stopniu szkodliwej dla przyrody i klimatu.
więcej o Wstępne wyniki konsultacji "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030"
Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej

Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej

14.06.2023
W rozegranych w Poznaniu w dniach od 4 do 8 czerwca Akademickich Mistrzostwach Polski w kobiecej piłce nożnej siedmioosobowej reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęła 3. miejsce. W drodze od półfinału zespół zanotował jedno potknięcie w fazie grupowej, przegrywając z UWM Olsztyn. W pozostałych meczach zwyciężał przekonująco, nie tracąc w żadnym meczu bramki.
więcej o Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej
UJ z dużym wsparciem na kształcenie osób z niepełnosprawnościami

13.06.2023
94 uczelnie otrzymają ponad 37 mln zł na zadania związane z zapewnieniem osobom niepełnosprawnym warunków do pełnego udziału w procesie rekrutacji na studia i do szkół doktorskich oraz na kształcenie na studiach i w szkołach doktorskich lub prowadzenie działalności naukowej. Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) największą dotację w wysokości niemal 2,5 mln złotych przyznało Uniwersytetowi Jagiellońskiemu.
więcej o UJ z dużym wsparciem na kształcenie osób z niepełnosprawnościami