Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Rektorzy bronią historycznej nazwy Uniwersytetu Jagiellońskiego

11.06.2023
My, rektorzy polskich uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, stanowczo popieramy stanowisko prof. Jacka Popiela i Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego protestujących przeciwko próbie zawłaszczenia historycznej nazwy najstarszej polskiej uczelni przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - napisała prof. Bogumiła Kaniewska, przewodnicząca KRUP.
więcej o Rektorzy bronią historycznej nazwy Uniwersytetu Jagiellońskiego
Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ
uroczystość

Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ

07.06.2023
W środę 7 czerwca na Kampusie 600-lecia Odrodzenia Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźby przedstawiającej Mikołaja Kopernika jako studenta Akademii Krakowskiej. Jej autorem jest wybitny rzeźbiarz, profesor ASP w Krakowie Karol Badyna, twórca wielu monumentów, który swoje dzieło postanowił ofiarować najstarszej polskiej uczelni.
więcej o Mikołaj Kopernik ma swój pomnik na Kampusie 600-lecia Odrodzenia UJ
9 nowych doktorów habilitowanych w obszarze nauk ścisłych
nominacje i promocje

9 nowych doktorów habilitowanych w obszarze nauk ścisłych

07.06.2023
Prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec przewodniczyła uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinach: nauki fizyczne, astronomia i matematyka oraz informatyka, które odbyły się 6 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dziewięcioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o 9 nowych doktorów habilitowanych w obszarze nauk ścisłych
Prawnik z UJ w gronie ekspertów mechanizmu moskiewskiego OBWE

07.06.2023
Dr hab. Michał Kowalski, prof. UJ z Wydziału Prawa i Administracji UJ został powołany do grona ekspertów mechanizmu moskiewskiego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). W bieżącym roku tę procedurę aktywowano dwukrotnie w związku z naruszeniami praw człowieka na Białorusi i przymusowymi przesiedleniami dzieci ukraińskich do Federacji Rosyjskiej.
więcej o Prawnik z UJ w gronie ekspertów mechanizmu moskiewskiego OBWE
Kilkuset studentów JUTW zakończyło rok akademicki 2022/2023

07.06.2023
W auli Centrum Dydaktycznego Wydziału Prawa i Administracji odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, zastępca kanclerza UJ ds. CM, Joanna Nikodemowicz oraz członkowie Rady Naukowo-Programowej JUTW. Gorąco przywitano byłego przełożonego jednostki prof. Andrzeja Manię.
więcej o Kilkuset studentów JUTW zakończyło rok akademicki 2022/2023