Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

UJ stawia na najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie medycyny

25.04.2023
Rozwój techniki umożliwia coraz efektywniejsze leczenie nawet najbardziej skomplikowanych schorzeń. Aby zapewnić krakowskim placówkom ochrony zdrowia dostęp do najnowocześniejszych form terapii, rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz dyrektorzy szpitali uniwersyteckich dr hab. Wojciech Cyrul, prof. UJ i Marcin Jędrychowski podpisali list intencyjny w sprawie utworzenia Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Robotycznej w Krakowie.
więcej o UJ stawia na najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie medycyny
Sukces biologicznego produktu leczniczego terapii zaawansowanej

25.04.2023
Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z firmą Galen-Ortopedia Sp. z o.o. w Bieruniu otrzymali wyróżnienie w konkursie "Polskiego Produktu Przyszłości" za projekt MesoCellA-Ortho - komórkowy produkt leczniczy terapii zaawansowanej dla zastosowań w ortopedii. Twórcami produktu są prof. Ewa Zuba-Surma i dr Anna Łabędź-Masłowska z Zakładu Biologii Komórki WBBiB UJ oraz prof. Krzysztof Ficek i mgr inż. Jolanta Rajca z Galen-Ortopedia.
więcej o Sukces biologicznego produktu leczniczego terapii zaawansowanej
Rektor UJ otworzył wystawę na Zamku Królewskim w Warszawie

25.04.2023
W celu uczczenia rocznicy 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika Zamek Królewski w Warszawie we współpracy z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w przygotował jubileuszową ekspozycję "Kopernik i jego świat", upamiętniającą życie i działalność największego polskiego astronoma. Wystawa prezentowana jest w monumentalnej sali, mieszczącej niegdyś bibliotekę królewską Stanisława Augusta Poniatowskiego.
więcej o Rektor UJ otworzył wystawę na Zamku Królewskim w Warszawie
Za nami 15. edycja Krakowskich Dni Integracji

24.04.2023
W Pałacu Krzysztofory w Krakowie odbyła się główna konferencja XV Krakowskich Dni Integracji "Dostępność kultury i wydarzeń". W 1. części nastąpiło uroczyste podpisanie "Porozumienia o współpracy" przez rektorów i przedstawicieli władz uczelni oraz Urząd Miasta Krakowa. W tym roku przystąpiła do niego Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Uniwersytet Jagielloński reprezentował dr hab. Hubert Kaszyński, prof. UJ, koordynator ds. dostępności.
więcej o Za nami 15. edycja Krakowskich Dni Integracji
Ponad 20 milionów złotych na badania kliniczne w UJ CM
osiągnięcie

Ponad 20 milionów złotych na badania kliniczne w UJ CM

21.04.2023
Dr hab. Elżbieta Łuczyńska, prof. UJ z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz prof. Wojciech Szczeklik z Wydziału Lekarskiego UJ CM zdobyli granty w konkursie na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych organizowanym przez Agencję Badań Medycznych. Ich zespoły przeprowadzą badania kliniczne, w których uczestniczyć będzie ponad 1600 pacjentów.
więcej o Ponad 20 milionów złotych na badania kliniczne w UJ CM