Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego stypendystami fundacji Fulbrighta

Badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego stypendystami fundacji Fulbrighta

24.01.2023
Dobiegła końca procedura konkursowa dla programów Fulbright STEM Impact Award 2022-23 i Fulbright Senior Award 2023-24. W gronie laureatów znaleźli się naukowcy z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz Wydziału Filozoficznego UJ. Dzięki uzyskanym stypendiom zrealizują własne projekty badawcze w Stanach Zjednoczonych.
więcej o Badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego stypendystami fundacji Fulbrighta
Prof. <span lang="en">Jonathan Heddle</span> otrzymał Nagrodę Profesury <span lang="en">Leverhulme</span>

Prof. Jonathan Heddle otrzymał Nagrodę Profesury Leverhulme

24.01.2023
Kierownikowi zespołu naukowego w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ (MCB) przyznano ok. 23 mln zł nagrody Leverhulme International Professorship. Przyznane wyróżnienie jest prestiżowym tytułem, który zachęca wiodących światowych naukowców do objęcia stałych stanowisk profesorskich w Wielkiej Brytanii. Otrzymane finansowanie pomoże założyć Centrum Programowalnej Materii Biologicznej na Uniwersytecie w Durham.
więcej o Prof. Jonathan Heddle otrzymał Nagrodę Profesury Leverhulme
Naukowcy z WBBiB oraz MCB UJ publikują w "<span lang="en">Science Advances</span>"
osiągnięcie

Naukowcy z WBBiB oraz MCB UJ publikują w "Science Advances"

16.01.2023
Naukowcy z Zakładu Biofizyki Molekularnej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (WBBiB) oraz grupy Maxa Plancka Małopolskiego Centrum Biotechnologii (MCB) Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzili wspólny projekt badawczy celem poznania procesów fotosyntetycznych na poziomie atomowym.
więcej o Naukowcy z WBBiB oraz MCB UJ publikują w "Science Advances"
Polsko-ukraiński projekt badawczy na UJ zrealizuje prof. Maciej Pabijan

Polsko-ukraiński projekt badawczy na UJ zrealizuje prof. Maciej Pabijan

28.12.2022
"Koewolucja genomu mitochondrialnego i jądrowego u gatunków podlegających hybrydyzacji" to tytuł projektu, który decyzją dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) otrzymał finansowanie na lata 2023-2024 w ramach wspólnych projektów badawczych prowadzonych pomiędzy Polską a Ukrainą.
więcej o Polsko-ukraiński projekt badawczy na UJ zrealizuje prof. Maciej Pabijan
Studentka UJ CM z Nagrodą Pielęgniarską Królowej Sylwii

Studentka UJ CM z Nagrodą Pielęgniarską Królowej Sylwii

28.12.2022
Dominika Rachwał, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, zwyciężyła w polskiej edycji konkursu Queen Silvia Nursing Award. Doceniono jej pomysł mający na celu zaktywizowanie pacjentów z demencją.
więcej o Studentka UJ CM z Nagrodą Pielęgniarską Królowej Sylwii