Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Prof. Małgorzata Barańska pokieruje polsko-niemieckim projektem badawczym

Prof. Małgorzata Barańska pokieruje polsko-niemieckim projektem badawczym

23.12.2022
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła rozstrzygnięcie naboru na wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Niemcami. Na liście rankingowej znalazł się projekt, który realizowany będzie w Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego kierownikiem po stronie polskiej będzie badaczka z Zakładu Fizyki Chemicznej Wydziału Chemii UJ.
więcej o Prof. Małgorzata Barańska pokieruje polsko-niemieckim projektem badawczym
Prof. Tomasz Mroczek powołany do Krajowej Rady Transplantacyjnej

Prof. Tomasz Mroczek powołany do Krajowej Rady Transplantacyjnej

19.12.2022
Minister zdrowia powołał dr. hab. Tomasza Mroczka, prof. UJ, konsultanta krajowego w dziedzinie intensywnej terapii, lekarza Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie do Krajowej Rady Transplantacyjnej w kadencji 2022-2026.
więcej o Prof. Tomasz Mroczek powołany do Krajowej Rady Transplantacyjnej
Uczona z UJ CM na liście 100 Kobiet Roku magazynu "<span lang="en">Forbes Women</span>"
osiągnięcie

Uczona z UJ CM na liście 100 Kobiet Roku magazynu "Forbes Women"

09.12.2022
Kolejny w ostatnich dniach sukces lek. Karoliny Brzegowy z Wydziału Lekarskiego UJ CM. W ubiegłym tygodniu została laureatką programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Teraz znalazła się na opublikowanej wczoraj na liście 100 Kobiet Roku 2022 magazynu "Forbes Women" . Każdego roku redakcja gazety przygotowuje zestawienie najbardziej wpływowych kobiet ze świata biznesu, polityki, kultury, sportu czy nauki.
więcej o Uczona z UJ CM na liście 100 Kobiet Roku magazynu "Forbes Women"
Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim

Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim

07.12.2022
Ponad 83 miliony złotych na realizację badań podstawowych otrzymają naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również ci, którzy dopiero planują przyjazd do najstarszej polskiej uczelni z zagranicy. Narodowe Centrum Nauki (NCN) przedstawiło wczoraj listy rankingowe projektów wyłonionych w konkursach OPUS 23, PRELUDIUM 21 oraz POLONEZ BIS 2.
więcej o Kilkadziesiąt mln zł na badania podstawowe w Uniwersytecie Jagiellońskim
Jak dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną po szczepieniu

Jak dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną po szczepieniu

07.12.2022
Badania przeprowadzone na Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI) pod kierunkiem prof. Annie Curtis i przy współudziale dr. inż. Mieszka Wilka z Zakładu Immunologii Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ dostarczają nowych informacji na temat mechanizmu stojącego za tym, jak, w zależności od pory dnia, dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną indukowaną szczepieniem.
więcej o Jak dobowy zegar biologiczny wpływa na odpowiedź immunologiczną po szczepieniu