Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej

Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej

11.12.2015
Dr hab. Rafał Syska z Katedry Historii Filmu Powszechnego Instytutu Sztuk Audiowizualnych Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego został powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury Filmowej (NCKF) z siedzibą w Łodzi. Swoje obowiązki zacznie pełnić od 1 stycznia 2016 roku.
więcej o Filmoznawca z UJ szefem Narodowego Centrum Kultury Filmowej
Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego

Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego

11.12.2015
W czwartek w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie 11 polskich naukowców zostało wyróżnionych tytułem VIPI - Very Important Polish Innovator, którzy z sukcesami komercjalizują wyniki prowadzonych przez siebie badań naukowych. W gronie laureatów znalazł się dr Tomasz Skalski z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wyróżnienie VIPI dla dr. Tomasza Skalskiego
Prawie 25 mln zł na badania od Narodowego Centrum Nauki

Prawie 25 mln zł na badania od Narodowego Centrum Nauki

17.11.2015
48 projektów badawczych, zgłoszonych przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało zakwalifikowanych do finansowania przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) w rozstrzygniętych właśnie konkursach Opus 9, Preludium 9 i Sonata 9. NCN przekaże na uniwersyteckie badania niemal 25 mln zł.
więcej o Prawie 25 mln zł na badania od Narodowego Centrum Nauki
Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki

Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki

17.11.2015
Książka „Polityka pisarstwa historycznego. Refleksja teoretyczna Haydena White'a" dr. Jakuba Muchowskiego z Wydziału Historycznego UJ wydana w ramach serii Monografie FNP jest już w sprzedaży. Publikacja jest dostępna w księgarniach naukowych w całej Polsce oraz w wybranych księgarniach internetowych.
więcej o Najnowsza książka dr. Jakuba Muchowskiego trafiła na półki
Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN

Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN

22.10.2015
Kierownik Zakładu Badań Problemów Ludnościowych Instytutu Socjologii Wydziału Filozoficznego została wybrana wiceprzewodniczącą Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk na nową kadencję. Jednocześnie będzie także pełnić funkcję przewodniczącej Sekcji Badań nad Współczesnymi Migracjami.
więcej o Prof. Krystyna Slany wiceprzewodniczącą KBnM PAN