Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Naukowcy z WBBiB opublikowali artykuł w „Cancer Research”
osiągnięcie

Naukowcy z WBBiB opublikowali artykuł w „Cancer Research”

28.09.2017
W ubiegłym miesiącu zespół z Zakładu Biochemii Ogólnej WBBiB UJ opublikował na łamach renomowanego czasopisma „Cancer Research” pracę pt. MCPIP1 Downregulation in Clear Cell Renal Cell Carcinoma Promotes Vascularization and Metastatic Progression.
więcej o Naukowcy z WBBiB opublikowali artykuł w „Cancer Research”
Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”
osiągnięcie

Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”

14.09.2017
Dwa uniwersyteckie projekty: „BioGeoStaże: Wysokiej jakości staże zawodowe dla studentek i studentów kierunków biologicznych i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego” i „Praxis II. Program staży dla studentów Wydziału Historycznego” zostały docenione przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nagrodzone projekty pozwolą zrealizować staże dla studentów UJ, które ułatwią im rozpoczęcie aktywności zawodowej.
więcej o Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”
NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ

NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ

12.09.2017
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło ósmą edycję konkursu w ramach programu Lider, którego celem jest aktywizacja środowiska młodych naukowców i wspieranie ich rozwoju. Za otrzymane finansowanie laureaci będą mogli realizować swoje innowacyjne projekty i zarządzać własnym zespołem badawczym.
więcej o NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ
Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty

Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty

30.08.2017
Dr hab. Anna Hejmej, dr Małgorzata Figiel i dr Marta Kaczor-Kamińska zostały kolejnymi laureatkami z Uniwersytetu Jagiellońskiego w konkursie Miniatura 1 na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty. Inicjatywa Narodowego Centrum Nauki (NCN) ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami jego systemu grantowego.
więcej o Opublikowano kolejnych zwycięzców konkursu na tzw. małe granty
Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta

Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta

23.08.2017
Pyłek kwiatowy wykorzystywany jest jako źródło materiału budulcowego, z którego rosnące larwy pszczół i trzmieli tworzą własne ciała. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (UP) wykazali, że żerowanie na nieodpowiednich gatunkach pyłku może przyczyniać się do spadku liczebności pszczół. Ich artykuł na ten temat ukazał się właśnie w prestiżowym czasopiśmie naukowym "PLOS ONE".
więcej o Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta