перейти до основного змісту

osiągnięcie

Znamy nazwiska następnych laureatów konkursu Miniatura 1

06.10.2017
We wrześniu Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało kolejne listy rankingowe konkursu Miniatura 1 . Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami jego systemu grantowego. Dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, przyznano 9 pracownikom naukowym z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Znamy nazwiska następnych laureatów konkursu Miniatura 1
UJ planuje zainwestować w badania nagrodzone przez Komitet Noblowski

05.10.2017
Tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla z chemii zostali naukowcy, którzy przyczynili się do rozwoju mikroskopii krioelektronowej. O zakup aparatury, która umożliwi prowadzenie badań taką samą techniką, starają się wspólnie Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris (NCPS Solaris) i Małopolskie Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ). Byłby to pierwszy tej klasy sprzęt nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy.
Читати ще o UJ planuje zainwestować w badania nagrodzone przez Komitet Noblowski
„Co w Kuala Lumpur wiedzą o UJ”. Wykład inauguracyjny dla studentów I roku

04.10.2017
4 października 2017 w Auditorium Maximum UJ odbył się tradycyjny wykład inauguracyjny dla studentów I roku. Wydarzenie to, każdego roku poświęcone innej dziedzinie nauki, ma za zadanie zachęcić studentów do odkrywania swoich pasji i zapoznać ich z działaniem uczelni.
Читати ще o „Co w Kuala Lumpur wiedzą o UJ”. Wykład inauguracyjny dla studentów I roku
uroczystość wizyta

03.10.2017
3 października 2017 r. Instytut Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki 2017/2018. Gościem honorowym uroczystości był ambasador Indii w Polsce Ajay Bisaria.
Читати ще o Ambasador Indii gościem inauguracji roku akademickiego w Instytucie Orientalistyki UJ
Rektor UJ spotkał się z prezydentem Krakowa

03.10.2017
Dzisiaj w Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka z prezydentem Miasta Krakowa prof. Jackiem Majchrowskim, którego tematem był status ulic wchodzących w skład tzw. kwartału uniwersyteckiego.
Читати ще o Rektor UJ spotkał się z prezydentem Krakowa