перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

osiągnięcie

18.08.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie Homing, który jest skierowany do osób z zagranicy, zamierzających podjąć projekt badawczy w Polsce. Karierę w naszym kraju będzie rozwijało 13 młodych doktorów. Dwoje z nich zrealizuje badania o charakterze staży podoktorskich na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. FNP przekaże na nie ponad 1,5 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Читати ще o FNP dofinansuje innowacyjne projekty na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Międzynarodowy turniej debat parlamentarnych w stylu brytyjskim

18.08.2016
W dniach 11-13 sierpnia br. odbył się międzynarodowy turniej "Cracow Open". Klub Debat Parlamentarnych UJ po raz kolejny odniósł organizacyjny sukces i na kilka dni uczynił z Krakowa centrum brytyjskich debat parlamentarnych. Wydarzeniu patronował rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
Читати ще o Międzynarodowy turniej debat parlamentarnych w stylu brytyjskim
Uniwersytet Jagielloński gościł uczestników ŚDM

17.08.2016
W dniach 26-31 lipca br. w Krakowie odbyły się Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczyło kilkaset tysięcy osób. W organizację tego wielkiego przedsięwzięcia zaangażował się Uniwersytet Jagielloński, udostępniając w tym czasie budynki, tereny i parkingi na potrzeby Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymi nocowali w domach studenckich, salach sportowych i na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński gościł uczestników ŚDM

Studentka UJ zdobywczynią brązowego medalu w Rio

11.08.2016
Z przyjemnością informujemy, że Maria Springwald, studentka ochrony środowiska na Wydziale Chemii UJ 11 sierpnia 2016 zdobyła brązowy medal w wioślarstwie w rywalizacji podwójnych czwórek kobiecych na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Читати ще o Studentka UJ zdobywczynią brązowego medalu w Rio
Unijne fundusze na rozbudowę Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

11.08.2016
W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (USD) powstanie centrum urazowe dla dzieci. Będzie ono udzielało pomocy pacjentom z ciężkimi, mnogimi i wielonarządowymi obrażeniami. Warta 9 mln zł inwestycja w 85 proc. zostanie sfinansowana z pieniędzy pochodzących z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ministerstwo Zdrowia planuje stworzyć 12 takich ośrodków w całym kraju. Ten krakowski ma być jednym z pierwszych.
Читати ще o Unijne fundusze na rozbudowę Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego